Agit Kabayel (27-0, 19 KO) zastąpił Usyka na tronie WBC
To historyczny moment dla całego niemieckiego boksu. Agit Kabayel (27-0, 19 KO) został właśnie nowym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC!
Tego można było się spodziewać, wszak pogromca dwóch Polaków - Letra (KO 1) i Knyby (TKO 3) - piastował tytuł w wersji tymczasowej. A wobec wczorajszej decyzji Aleksandra Usyka o zawakowaniu trzech tytułów, Kabayel został przez World Boxing Council awansowany na pełnoprawnego mistrza świata.
Niemcy mieli już kiedyś mistrz królewskiej kategorii, ale na tego drugiego musieli czekać blisko sto lat. Dotąd tej sztuki dokonał tylko Max Schmeling (56-10-4, 39 KO), który zasiadał na tronie wagi ciężkiej w latach 1930-32.
- Gratulacje Agit, przed nami kilka wielkich nocy w wadze ciężkiej - skomentował na gorąco decyzję federacji WBC Frank Warren, promotor nowego championa.

Na podobny krok z Gasijewem zdecyduje się zaraz zapewne również WBA.

Kabayel vs Sanchez II i Gassijew vs Yoka o pełnoprawne tytuły to już niewątpliwie walki z kopyta, a i pewnie szykują się kolejne. Usyk najpierw posprzątał wagę ciężką, a teraz nadał jej nową prędkość :)
