Agit Kabayel (27-0, 19 KO) zastąpił Usyka na tronie WBC

Dodano: 27 czerwca 2026 19:41
Agit Kabayel mistrzem WBC wagi ciężkiej!
Redakcja, Media społecznościowe
Mark Robinson/Matchroom Boxing

To historyczny moment dla całego niemieckiego boksu. Agit Kabayel (27-0, 19 KO) został właśnie nowym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC!

Tego można było się spodziewać, wszak pogromca dwóch Polaków - Letra (KO 1) i Knyby (TKO 3) - piastował tytuł w wersji tymczasowej. A wobec wczorajszej decyzji Aleksandra Usyka o zawakowaniu trzech tytułów, Kabayel został przez World Boxing Council awansowany na pełnoprawnego mistrza świata.

Niemcy mieli już kiedyś mistrz królewskiej kategorii, ale na tego drugiego musieli czekać blisko sto lat. Dotąd tej sztuki dokonał tylko Max Schmeling (56-10-4, 39 KO), który zasiadał na tronie wagi ciężkiej w latach 1930-32.

- Gratulacje Agit, przed nami kilka wielkich nocy w wadze ciężkiej - skomentował na gorąco decyzję federacji WBC Frank Warren, promotor nowego championa.

Więcej informacji: Agit Kabayel
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Avatar
furmi
27-06-2026 19:46:13
Na podobny krok z Gasijewem zdecyduje się zaraz zapewne również WBA.
Lubię to![ 0 : 0 ]Nie lubię tego!
Avatar
puncher48
27-06-2026 19:55:54
Kabayel vs Sanchez II i Gassijew vs Yoka o pełnoprawne tytuły to już niewątpliwie walki z kopyta, a i pewnie szykują się kolejne. Usyk najpierw posprzątał wagę ciężką, a teraz nadał jej nową prędkość :)
Lubię to![ 0 : 0 ]Nie lubię tego!
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
Kalendarz imprez