Beterbijew ma chrapkę na wojnę z Benavidezem

Dodano: 5 czerwca 2026 05:45
Beterbijew: Benavidez więcej gada niż robi
Redakcja, Match TV
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Artur Beterbijew (21-1, 20 KO) wyrywał się, aby dopełnić trylogię z Biwołem, teraz jednak naciska na ewentualną walkę z Davidem Benavidezem (32-0, 26 KO).

"Meksykański Potwór" wyskoczył na moment do wagi cruiser i przejął kosztem Gilberto Ramireza (KO 6) pasy WBA/WBO. Czy wróci znów do półciężkiej, co zapowiadał wcześniej? Na pewno czekać tam na niego będzie rosyjski niszczyciel.

- Benavidez to ten typ kolesia, który dużo więcej gada niż robi. Jest dobry, owszem, lecz boksuje nieczysto, dużo fauluje, a niektóre jego wygrane były wątpliwe. Zaraz po zwycięstwie nad Yarde'em padła propozycja naszej walki, ja się od razu zgodziłem, a wtedy on i jego zespół zmienili zdanie i wybrali starcie z Ramirezem. Niestety wybieranie sobie rywali stało się już normą w boksie. Ja mam trochę inną mentalność, wybieranie sobie przeciwników to dla mnie coś obcego i niezrozumiałego - powiedział Beterbijew.

Więcej informacji: David BenavidezArtur Beterbijew
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Avatar
puncher48
05-06-2026 15:32:55
Zegar tyka, a walka nam umyka i to jaka. Potencjalnie to takie Foreman vs Lyle wagi półciężkiej, tyle że z dużą dozą nuty techniki, bo i jeden i drugi nie jest surowy jak jajko w tej domenie, a wręcz obaj łączą brutalną siłę z umiejętnościami. Ale czasu coraz mniej...
Lubię to![ 1 : 0 ]Nie lubię tego!
Avatar
piotr
06-06-2026 17:18:15
Puste gadanie. Wiadomo, że Południowcy są gadatliwi, ale robią świetne jedzenie (Włochy, Meksyk). Taki ich urok.
Lubię to![ 1 : 0 ]Nie lubię tego!
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
Kalendarz imprez