Legendarny Chris Eubank namawia syna do zawieszenia rękawic na kołku

Dodano: 20 maja 2026 14:45
Senior namawia juniora na sportową emeryturę
Redakcja, Betway's Playbook Boxing
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Legendarny Chris Eubank najchętniej zobaczyłby już syna - Chrisa Eubanka Jr (35-4, 25 KO), na sportowej emeryturze. I głośno o tym mówi.

Junior został niedawno ojcem, a po ostatniej walce z Conorem Bennem długo dochodził do siebie. Sławny ojciec naciska go, aby odwiesił rękawice na kołku.

- Walka z Bennem była bardzo słaba, a Junior zbijając te ostatnie kilogramy do wagi średniej jest już skończony. Odradzałem mu rewanż i przekonywałem, że nie da rady. Powinien odejść po pierwszym pojedynku, dał się jednak skusić pieniądzom. Oglądanie syna w szpitalu to traumatyczne przeżycie - nie ukrywa były mistrz świata wagi średniej i super średniej.

Więcej informacji: Chris Eubank Jr
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Avatar
puncher48
20-05-2026 16:56:51
Dobre nazwisko do biografii Chyżniaka, a i Whittaker by nie pogardził, niemniej oba pojedynki to byłby gwóźdź do trumny sportowej juniora.
Lubię to![ 1 : 0 ]Nie lubię tego!
Avatar
starykibic
20-05-2026 22:36:27
Tym razem senior mówi z sensem. Junior, w dużej mierze wożąc się na nazwisku, wyciągnął z kariery ile się tylko dało, a nawet jeszcze więcej. Jest zabezpieczony finansowo, może udawać, że godnie kontynuował chwałę ojca. I wystarczy. Poniżej jest artykuł o S. Martinezie, niech to będzie przestroga. Zwłaszcza, że są tacy którzy kończyli dużo gorzej. Ta więc młody posłuchaj ojca. A jeśli chodzi o karierę, to byłoby na tyle.
Lubię to![ 1 : 0 ]Nie lubię tego!
Avatar
marcinm
21-05-2026 19:08:06
Akurat gdyby nie rady starego Eubanka to junior moglby zrobic jeszcze wieksza kariere, chociaz i tak wycisną z niej bardzo dużo. Nie powiedziałbym, że tylko na nazwisku bo Jr to naprawde bardzo dobry zawodnik, obecnie już past, ale dalej jeszcze moze zainkasowac dobre siano na ringach.
Lubię to![ 0 : 0 ]Nie lubię tego!
Avatar
starykibic
21-05-2026 21:19:06
"Nie powiedziałbym, że tylko na nazwisku"
Zgadza się. Gdyby to było tylko nazwisko to kariera skończyła by się szybko i boleśnie. To dobry zawodnik. Ale myślę, że gdyby nazywał się np. Williams to jego kariera byłaby mniej udana, a stan konta dużo mniejszy. Na pewno może jeszcze zarobić spore pieniądz, pytanie tylko czy warto ryzykować zdrowiem. Z Bennem nie wyglądało to już dobrze. Jeśli będzie tak zbierał w najbliższych dwóch, trzech walkach, od kogoś kto bije dużo mocniej niż Bennn, to po latach może być problem.
Lubię to![ 0 : 0 ]Nie lubię tego!
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
Kalendarz imprez