SERGIO MARTINEZ O WALCE CANELO vs CRAWFORD

Dodano: 14 maja 2025 19:52
SERGIO MARTINEZ O WALCE CANELO vs CRAWFORD
Redakcja, WBC Boxing
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Sergio Martinez (57-3-2, 32 KO) po powrocie ze sportowej emerytury wygrał sześć walk, ale chyba na dobre odpuścił pomysł dążenia za wszelką cenę do mistrzowskiej walki. Wciąż jednak z uwagą obserwuje wydarzenia na całym świecie i czeka na walkę Saula Alvareza (63-2-2, 39 KO) z Terence'em Crawfordem (41-0, 31 KO).

Dziś rano informowaliśmy Was o zmianie terminu. Walka o wszystkie cztery mistrzowskie pasy wagi super średniej odbędzie się ostatecznie 13 września. "Maravilla" boksował z odwrotnej i - podobnie jak Crawford, często był mniejszy od swoich rywali. Dobrze rozumie więc, jak powinien walczyć "Bud".

- Zapowiada się spektakularna walka Dawida z Goliatem. Spodziewam się, że będzie dłuższymi momentami wyrównana i trudna dla obu zawodników. Przed Crawfordem trudne zadanie fizycznie, natomiast przez Canelo mentalnie. Jeśli Alvarez wykorzysta swoje atuty fizyczne, bo będzie sporo większy i silniejszy, to wygra. Różnica w rozmiarze pomiędzy nimi będzie naprawdę duża, a przecież kategorie wymyślono z jakiegoś powodu. Owszem, Crawford umie wystarczająco dużo i jest wystarczająco inteligentny w ringu, by takie przewagi niwelować, ale jeśli Canelo mądrze wykorzysta swoje atuty, wówczas zwycięży - powiedział znakomity niegdyś Argentyńczyk.

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: gerlach
Data: 14-05-2025 21:15:08
Wołowkin za duza przewaga sily zeby tego nie wygrac
Autor: Polakos
Data: 15-05-2025 08:24:41
Zgodzę się z Martinezem, też mi się wydaje że to będzie lekcja boksu dla Crawforda.
Autor: Maksymalista
Data: 15-05-2025 09:17:50
Przecież to Crawford jest wyższy i to znacznie jak staneli naprzeciw siebie a nie tylko o 2 cm jak podaje BoxRec. Nie wspomnę już o różnicy zasięgu ramion bo ta jest kolosalna na korzyść Buda ma prawie 190 cm przy niecałych 180 Rudego. Rudy może być jedynie cięższy no i zapewne ma ten grubszy kościec ale jak Crawford dobrze rozegra technicznie ten pojedynek to moim zdaniem powinien wypunktować Alvareza. Obaj są świetni ale Alvarez już trochę wyboksowany [on walczy zawodowo od 16 roku życia] jest wolniejszy i nogi już nie te, co powinno być wodą na młyn Crawforda.
Autor: impactor
Data: 15-05-2025 17:04:31
Może i Alvarez jest niższy ale to jest kawał napompowanego knura. Ciezko sie bedzie Crawfordowi z nim przepychac, bo gabarytowo jest mniejszy i tyle, a ciosy Canela waza swoje. Takze jesli Crawford wytrzyma presje to moim zdaniem ogra Rudego i moze to znow byc na zasadzie "ale mnie bola ramiona" jak z Bivolem.
Kalendarz imprez