'CZOŁG' DAVIS Z OFERTĄ NA WALKĘ Z CONOREM BENNEM

Dodano: 8 lutego 2024 14:29
'CZOŁG' DAVIS Z OFERTĄ NA WALKĘ Z CONOREM BENNEM
Redakcja, Matchroom Boxing
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Długa kolejka chętnych ustawia się do Conora Benna (23-0, 14 KO), uznając chyba, że jego sława i rozpoznawalność mocno wyprzedzają umiejętności bokserskie. Nawet sam Gervonta Davis (29-0, 27 KO) wyraził wstępne zainteresowanie taką potyczką.

A Eddie Hearn potrafi wyczuć pieniądze i dobre zestawienia. Dlatego szybko zareagował.

- Jeszcze dziś Davis dostanie od nas konkretną ofertę. Jego walka z Bennem mogłaby odbyć się na przełomie kwietnia i maja, wzbudzając duże zainteresowanie zarówno w Ameryce, jak i Wielkiej Brytanii. Dużo rozmawiam z "Czołgiem". To zawodnik wagi lekkiej, który boksował kiedyś w super piórkowej, walczył również w super lekkiej, lecz nigdy dotąd nie walczył w półśredniej. Gervonta to jeden z najlepszych pięściarzy zestawienia P4P i starcie z nim byłoby bardzo trudną przeprawą dla Conora. Z drugiej strony widoczna byłaby duża różnica warunków fizycznych. Davis byłby mniejszy, ale on potrafi łamać przeciwników - powiedział szef grupy Matchroom.

Benn w miniony weekend pewnie wypunktował niepokonanego wcześniej Petera Dobsona, z kolei mający problemy z prawem "Czołg" Davis pod koniec kwietnia zeszłego roku znokautował w siódmej rundzie Ryana Garcię.

Więcej informacji: Gervonta DavisConor Benn
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: Stieczkin
Data: 08-02-2024 15:16:30
Chyba pora na likwidację przeżytku, jakim są kategorie wagowe. Tylko ograniczają. Trzeba je skasować i wtedy to będą walki, że ho ho! Davisa będzie można skonfrontować z Joshuą, Canelo od razu wyzwie Inoue a taki Tyson Fury bez kompleksów zacznie sapać do Crawforda. Proponując, że sam mu zafunduje szczudła albo drabinę, żeby Terence nie musiał wciąż faulować, bijąc poniżej pasa.
Kalendarz imprez