WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 4 KWIETNIA 2023

Dodano: 4 kwietnia 2023 18:09
WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 4 KWIETNIA 2023
Redakcja, Informacja prasowa
Mark Robinson/Matchroom Boxing

To co lubicie najbardziej, czyli ci najwięksi i najmocniej bijący. Oto skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej.

Niestety - świetnie zapowiadająca się walka gorącego prospekta Gurgena Hovhannisyana (4-0, 4 KO) z byłym mistrzem świata Charlesem Martinem (29-3-1, 26 KO) odwołana. Miało do niej dojść już 22 kwietnia, ale Ormianin nabawił się kontuzji żeber w najważniejszym i najcięższym okresie przygotowań. Być może panowie skrzyżują rękawice w późniejszym terminie, decyzja jeszcze nie zapadła.

18-letni Moses Itauma (2-0, 2 KO), który ściga rekord Mike'a Tysona i chce zostać najmłodszym w historii mistrzem wszechwag, wczoraj sparował z samym Joe Joyce'em (15-0, 14 KO), obowiązkowym pretendentem do pasa WBO. I podobno radził sobie bardzo przyzwoicie. Obaj na zdjęciu obok.

W sobotnią noc Damian Knyba (10-0, 6 KO) zadebiutuje w grupie Top Rank. Jego rywalem na dystansie ośmiu rund będzie twardy Curtis Harper (14-8, 9 KO), dużo lepszy niż wskazywałby na to rekord. A wszystko pokaże TVP Sport.

- Jeśli Joshua wyszedłby do mnie z taką formą, jaką pokazał w sobotę przeciwko Franklinowi, to po prostu zostałby przeze mnie zniszczony! - mówi pewny swego Filip Hrgović (15-0, 12 KO), obowiązkowy pretendent do tytułu federacji IBF.

- Nie mam wątpliwości, że Daniel zszokuje bokserski świat i pobije Usyka - mówi Frank Warren, promotor Daniela Dubois (19-1, 18 KO). Obóz challengera WBA i mistrza IBF/WBA/WBO Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO) negocjują warunki walki. Jeśli nie osiągną porozumienia, 2 maja odbędzie się przetarg, który wyłoni organizatora tej potyczki.

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: Introwertyk
Data: 04-04-2023 18:15:11
Hrgovic pocieszna istota.
Autor: StonkaKartoflana
Data: 04-04-2023 19:37:13
ja to się obawiam, że Filipek to by Franklina nie pokonał.
Autor: bison0516
Data: 04-04-2023 19:43:51
Ten tępy kafar zabiłby się własną pięścią...
Autor: BlackDog
Data: 04-04-2023 20:24:04
Frank "nie mam wątpliwości" Warren.
Autor: hms
Data: 04-04-2023 21:01:17
Curtis Harper to niezły rywal na tym etapie. Oby tylko nie spierdolił z ringu jak z Ajagbą
Autor: Chupacabra
Data: 05-04-2023 07:13:04
Widzę, że ten cały Itauma ma teraz zmierzyć się z Dowbaszczenką, ta walka już będzie mogła co nieco o nim powiedzieć. Ukraińca dotychczas nikt jeszcze nie znokautował, nawet Kosobucki, więc jakby to zrobił Brytyjczyk, to... na porównania do Tysona zdecydowanie za wcześnie, ale zacząłbym uważniej śledzić jego karierę.
Autor: holy
Data: 05-04-2023 08:17:45
Jakoś w szanse tego Hrgovicia coraz mniej wierzę.
Kalendarz imprez