PROGRAIS KONTRA ZEPEDA O WAKUJĄCY PAS WBC, RAMIREZ DLA ZWYCIĘZCY

Dodano: 1 sierpnia 2022 11:52
PROGRAIS KONTRA ZEPEDA O WAKUJĄCY PAS WBC, RAMIREZ DLA ZWYCIĘZCY
Redakcja, danrafael.substack.com
Melina Pizano/Matchroom Boxing

Federacja World Boxing Council porządkuje sytuację w kategorii junior półśredniej, w której tytułu pozbawiony został Josh Taylor. O wakujący pas na granicy 63,5 kilograma powalczą Jose Zepeda (35-2, 27 KO) oraz Regis Prograis (27-1, 23 KO).

Strony zawodników dostały czas do 30 sierpnia na wynegocjowanie warunków pojedynku. Jeśli nie dojdą do porozumienia, tego dnia odbędzie przetarg w siedzibie WBC, który wyłoni organizatora walki. Ich promotorami są odpowiednio Fernando Beltran i Richard Schaefer.

Pierwotnie rywalem Zepedy miał być Jose Carlos Ramirez (27-1 17 KO), poinformował jednak, że w związku ze swoim październikowym ślubem z wieloletnią partnerką musi chwilowo odpuścić plany o odzyskaniu tytułu. Dostał jednak gwarancję od WBC, że zwycięzca walki Zepeda vs Prograis o wakujący pas będzie musiał w pierwszej obronie spotkać się właśnie z nim.

Więcej informacji: Jose Carlos Ramirez
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: Stieczkin
Data: 01-08-2022 12:24:56
I to jest dobre zestawienie. Dwóch dobrych bokserów bez statusu "gwiazdy mediów, w tym społecznościowych". Gwarancja niezłej, wyrównanej walki i braku fochów. Osobiście kibicuję Prograisowi, który ma fajny styl a jego walkę z Taylorem u siebie miałem na remis, podobnie jak jeden z sędziów. Uważam, że tytuł mu się należy choćby za "całokształt osiągnięć". Jeśli undercard będzie ciekawy, to może nawet wstanę, zamiast oglądać z zapisów?
Autor: garylinker
Data: 01-08-2022 13:00:26
Super pojedynek, oby szybko doszedł do skutku. Gdyby Prograis walczył z Tylorem w USA to on dzisiaj miałby status gwiazdy.
Autor: Hugo
Data: 01-08-2022 15:50:55
Obydwaj mocno biją, ale Zepeda nie bardzo trzyma cios. Z Barańczykiem leżał 4 razy (choć wygrał przez KO5) i chyba jeszcze z kimś wcześniej. Prograis przed czasem.
Kalendarz imprez