Trwają poszukiwania zawodnika, który zmierzy się z Filipem Hrgoviciem (14-0, 12 KO) w eliminatorze IBF wagi ciężkiej. Federacja wysłała w tym tygodniu listy z zaproszeniem do negocjacji byłemu mistrzowi świata wagi ciężkiej Andy'emu Ruizowi Juniorowi (34-2, 22 KO) i byłemu mistrzowi świata wagi cruiser Muratowi Gasijewowi (28-1, 21 KO).
Gasijew to numer osiem rankingu IBF, a Ruiz Jr to numer dziewięć. Obaj mają czas na odpowiedź do piątku. Jeżeli któryś z nich nie zdecyduje się na przystąpienie do rozmów z ludźmi Hrgovicia, federacja będzie nadal wysyłać listy z zaproszeniami kierując się rankingiem.
Pojedynku z notowanym na trzecim miejscu ww. zestawienia Hrgoviciem - brązowym medalistą olimpijskim z Rio (2016) - odmówili już m.in. Michael Hunter, Luis Ortiz i Joseph Parker. Na walkę zgodził się w tym miesiącu mistrz olimpijski z Rio, dawny rywal Hrgovicia Tony Yoka, ale zaprotestował Martin Bakole, który wciąż dysponuje ważnym kontraktem na starcie z Francuzem. Wniosek Bakole został uznany i Hrgović kontynuuje poszukiwania przeciwnika przy wsparciu federacji.
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: puncher48
Data: 26-01-2022 16:57:20
Gasijew to raczej z Ruizem jr. powinien skrzyżować rękawice i to byłoby świetne zestawienie, a z samym Hrgoviciem to obaj faworytami by nie byli.
Autor: Marduk
Data: 26-01-2022 16:58:55
Moim zdaniem Gasijev może na to pójść, Ruiz raczej nie. Ruiz ma zbudowaną pozycję i może brać walkę z kimś bardziej znanym i więcej zarobić, no ale może się pokusi, żeby zostać obowiązkowym pretendentem z ramienia IBF.
Autor: Wesley94
Data: 26-01-2022 17:04:24
Myślę, że zdrowy bez kontuzji Gasijev wygrałby z przecenianym Hrgoviciem.
Autor: WielkiBokser
Data: 26-01-2022 17:18:43
w liście powrotnym będą znajdowały dwa obsrane listki
Autor: Ghostbuster
Data: 26-01-2022 17:58:20
Obaj zawodnicy byliby ciekawymi przeciwnikami dla Hrgovica, ale też wątpię by Andy Ruiz Jr zaryzykowałby taką walkę, bo ma jednak trochę do stracenia. Andy ma już wyrobione nazwisko i będzie szukał mniej ryzykownych opcji. Natomiast Gasijev może skusi się na taką propozycję.
Autor: Ariosto
Data: 26-01-2022 18:14:24
Ruiza nikt nie wypuści na realne ryzyko, póki ten może ciągle bujać się na reputacji AJa. Gassiew z kolei jest wielką niewiadomą, ale jeśli w końcu chce coś znaczyć w HW, to musi zacząć podejmować takie wyzwania.
Autor: lukaszenko
Data: 26-01-2022 19:52:22
Gasijew powinien to brać..nie ma nić do stracenia.. potrzebuje cennego zwycięstwa w HV..sam Gasijew kasy nie wygeneruje.. obaj z Chorwatem Siebie potrzebują.. Ruiz raczej może dostać lepsza ofertę za lepsza kasę więc odpowiedz jest oczywista..
Autor: Ramirez82
Data: 26-01-2022 19:58:20
To już podwójne zaproszenia do tego Hragovica wysyłają?
Autor: slovik
Data: 26-01-2022 21:31:24
Ruiz raczej zawalczy z Parkerem w Nowej Zelandii za większe pieniądze.
Autor: deeceWzp
Data: 26-01-2022 22:00:31
Ruski ma znowu kontuzję przecież wiec co wy wyżej tam gęgacie.
Autor: Grzywa
Data: 28-01-2022 13:58:30
Walka z Hrgoviciem jest malo oplacalna dla znanych zawodnikow, tutaj ryzyko spore zas dochod maly i sprawy sie komplikuja. Ruiz to byly mistrz swiata i chce duzej kasy zas za eliminator jej nie dostanie zas Gasijev ktory osmieszyl Diablo jest dla Filipa maly. Szk0da ze Chisora z nim nie moze zawalczyc bo bylby to dobry test jesli Derek by nie o.sral zbroi jak w 2 z Furym.