USYK CZEKA NA RYWALA, NAJBARDZIEJ MOŻLIWA WALKA Z PARKEREM?

Dodano: 11 stycznia 2020 13:05
USYK CZEKA NA RYWALA, NAJBARDZIEJ MOŻLIWA WALKA Z PARKEREM?
Redakcja, Sky Sports
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Obowiązkowy pretendent WBO, Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) czeka na decyzję mistrza świata IBF, WBA i WBO Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), który może zwakować pas, by bronić tytułu IBF w walce z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). W tej sytuacji Usyk stoczyłby pojedynek o wakujący tytuł z Josephem Parkerem (26-2, 20 KO). Wciąż możliwa jest marcowa walka Ukraińca z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO), ale w jej stawce nie znalazłby się pas.

TRENER JOSEPHA PARKERA O TAKTYCE NA WALKĘ Z ALEKSANDREM USYKIEM >>>

- Walka z Chisorą o pas nie jest możliwa. Jeżeli natomiast WBO nakaże pojedynek o wakujący tytuł, to  Aleksander będzie oczywiście o niego walczył, a najwyżej notowanym zawodnikiem po Aleksandrze jest Joseph Parker (numer dwa rankingu WBO wagi ciężkiej - przyp.red.) - powiedział współpromujący ukraińskiego wirtuoza Aleksander Krasiuk.

- Usyk zmierzy się z Joshuą. Pytanie tylko, czy stanie się to w następnej walce czy po starciu Brytyjczyka z obowiązkowym pretendentem IBF, czyli z Pulewem. Czekamy na decyzję Joshuy. Brytyjczycy i Bułgarzy poprosili o danie im czasu na negocjacje do końca stycznia - dodał człowiek Usyka.

Trener Josepha Parkera, Kevin Barry zdradza już szkic planu taktycznego na ewentualną walkę z Usykiem (link powyżej) i wygląda na to, że staje się ona coraz bardziej realna, choć promotor Derecka Chisory, David Haye przekonuje, iż federacja WBO może zgodzić się na mistrzowską walkę Chisora vs Usyk. Do końca stycznia wszystko powinno być już całkowicie jasne, natomiast to, że Ukrainiec weźmie w tym roku udział w starciu o tytuł, jest niezwykle prawdopodobne.

Więcej informacji: Joseph ParkerAleksander Usyk
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: MLJ
Data: 11-01-2020 12:07:07
To może Usyk vs Parker o wakujący pas WBO, a Chisora zostaje dla zwycięzcy rywalem na pierwszą obronę tegoż pasa.
Autor: Grzywa
Data: 12-01-2020 04:29:10
Po pokonaniu jednego grubasa bez czasu na przygotowania nastąpi walka z dobranym rywalem o pas by przejść do histori i zarobić dla wielu kase. Usyk był dobry w cruiser ale tam nie ma koni 2 metrowych z ciosami jak kopanie konia lub dobrze przygotowanych na których pykanie nie robi wrażenia tylko idą do przodu i tłuką przez 12 rund z obu rak jak popadnie. Niech Usyk pokona Parker, Chisora, White czy Ruiza lub kogoś podobnej klasy, prawdziwego heavy i niech walczy o tytuł ale nie o znakowany niech walczy o ten ważny, posiadany przez jednego z mistrzów a nie o niechciany pasek.
Autor: teanshin
Data: 12-01-2020 06:43:14
Póki co potwierdza się to co pisałem od początku. Usyk nie poszedł do HW żeby bić się z Chisorami i Takamami, on chce walki o pas za duże pieniądze i jak już ma się potknąć to w walce o tytuł a nie gdzieś na zapleczu. Dlatego jeśli nie będzie walki o pas to i nie będzie walki z Parkerem, co najwyżej znów ktoś pokroju Whiterspoona, tylko kto to kupi?
Autor: krzysiek123777
Data: 12-01-2020 15:17:59
parker dobry rywal mysle ze wygra parker walczy może nudno ale ni da się tak wypykac jak murat
Kalendarz imprez