EFE AJAGBA WRÓCI W PAŹDZIERNIKU

Dodano: 19 sierpnia 2019 14:08
EFE AJAGBA WRÓCI W PAŹDZIERNIKU
Redakcja, Boxing247
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Efe Ajagba (11-0, 9 KO) - jeden z najciekawszych prospektów wagi ciężkiej, kolejny pojedynek stoczy w październiku. Tak przynajmniej twierdzi jego trener Ronnie Shields.

- Ten chłopak ma wszystko co potrzeba, by zostać mistrzem świata. Ostatnio zaboksował na pełnym dystansie, ale ludzie nie widzą o tym, że walczył z kontuzją prawego łokcia, przez co nie mógł z pełną mocą uderzać prawą ręką. Gdyby nie to, na pewno wygrałby znów przez nokaut - przekonuje sławny szkoleniowiec, współpracujący w przeszłości z naszymi "ciężkimi" - Tomkiem Adamkiem i Arturem Szpilką. Teraz największą nadzieję kieruje w stronę Nigeryjczyka, ćwierćfinalisty olimpijskiego z Rio.

- Sytuacja w wadze ciężkiej zrobiła się naprawdę ciekawa. W ciągu roku ci młodsi zawodnicy powinni zacząć dochodzić do głosu i walczyć o mistrzowskie pasy. A Efe ma naprawdę wszystko, by zostać mistrzem w niedalekiej przyszłości. Jestem podekscytowany naszą współpracą - dodał Shields.

Miesiąc temu Ajagba pokonał po dziesięciu rundach jednogłośną decyzją sędziów (97:93 i dwukrotnie 99:91) Ali Erena Demirezena.

Więcej informacji: Efe Ajagba
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: Marduk
Data: 19-08-2019 14:43:07
Ajagba ma biedną tę pracę na nogach i balans też słaby. Jab mu w miarę ok chodzi i jest w miarę częsty, ale mógłby się lepiej ruszać, bo Demirezen nie miał problemu i wchodził w półdystans jak w masło.
Autor: teanshin
Data: 19-08-2019 16:58:17
Ajagba nie dlatego przeboksował dystans bo miał kontuzję a dlatego że Demirezen zaprezentował trochę wyższy poziom niż poprzedni zawodnicy. Im wyżej tym ciężej. Nich on nie myśli że jak będzie podnosił sobie poprzeczkę to tak łatwo wszystkich będzie nokautował.
Kalendarz imprez