TRUDNA, ALE ZWYCIĘSKA PRZEPRAWA PIĄTKOWSKIEJ Z LINDBERG

Dodano: 26 maja 2018 00:23
TRUDNA, ALE ZWYCIĘSKA PRZEPRAWA PIĄTKOWSKIEJ Z LINDBERG
Marcin Olkiewicz, Informacja własna
Obraz własny

Andrzej Wasilewski przestrzegał w studiu, że Ewa Piątkowska (11-1, 4 KO) będzie miała z Marią Lindberg (16-4-2, 9 KO) bardzo trudną przeprawę. I tak rzeczywiście było, ale na szczęście ostatecznie polska pięściarka skutecznie obroniła mistrzowski pas federacji WBC.

Głównym problemem Ewy była w tym pojedynku chyba siła fizyczna Szwedki. Wszystko wyglądało nieźle dopóki Polka korzystała ze swojego zasięgu i boksowała na dystans, natomiast kiedy tylko Lindberg udawało się przedostać blisko swojej przeciwniki, natychmiast zaczynały się kłopoty. Walka była zażarta, obie panie nie szczędziły sobie mocnych ciosów, obie miały też w tej walce momenty, w których znajdowały się w sporych tarapatach.

Niestety, długimi chwilami Piątkowskiej brakowało między linami spokoju, a w chaotycznych wymianach dużo lepiej radziła sobie reprezentantka Szwecji. Praca nóg była w tym starciu zdecydowanie atutem Polki, jednak obrończyni tytułu korzystała z tej broni nieco zbyt rzadko. W końcówce Ewa pokazała jednak charakter i ostatnie wymiany należały do niej. Po ostatnim gongu trudno było orzec, która z zawodniczek była lepsza. Obie panie uniosły ręce w górę w geście zwycięstwa, ale o wszystkim mieli oczywiście zadecydować sędziowie. A ci dwa do remisu (95-95, 96-94, 96-94) wskazali na wygraną reprezentantki Polski. Odetchnęliśmy z ulgą naprawdę głęboko.

Więcej informacji: Ewa Piątkowska
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: gerlach
Data: 26-05-2018 00:31:33
Najman na koniec kariery powinien luknac sobie na walke tych dwoch lasek. Umiejetnosci moga byc rozne, ale serce, przygotowanie kondycyjne i checi do padniecia w ringu, siekieraut Najman
Autor: Destruktor
Data: 26-05-2018 01:18:41
Kiepska walka, Piatkowska męczyła się okrutnie, często strzelała w powietrze, mocno zardzewiała
Autor: MICHAELMOORER
Data: 26-05-2018 02:11:26
Mogą buty czyścić Laili Ali. Jakiez to słabe technicznie.
Autor: starycap2
Data: 26-05-2018 08:19:21
Wygrała na kartach Polka ale niesłusznie.
Autor: straightblows
Data: 26-05-2018 08:55:50
Walka o mistrzostwo świata, a sędziowie Wasilewskiego. Stały numer polskich "promotorów"
Autor: Musi
Data: 26-05-2018 10:07:37
Ten kto placi ten sedziuje))Piatkowska z Szwecji przegrala by ta walke.teraz bym sie nie zdziwil jak na rewanz zdecydowala by sie Brodnicka.
Autor: lutonadam
Data: 26-05-2018 17:55:54
Widac bylo ze Piatkowska dawno nie boksowala!Jednak werdykt uwazam za sluszny!
Autor: fop
Data: 27-05-2018 10:06:34
A ja uważam, że Brodnicka spokojnie może wypykać Piątkowską, dokładniej bije i jest chyba ciut sprytniejsza. Swoją drogą Piątkowska to taka mistrzyni świata, że w rankingu boxrec P4P jest gdzieś w trzeciej pięćdziesiątce :D
Kalendarz imprez