Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) ma za sobą pierwszy tydzień sparingów z Aleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO), który kończy powoli przygotowania do starcia z Mairisem Briedisem w ramach półfinału turnieju WBSS. Przed "Masterem" jeszcze drugi tydzień sparingów z mistrzem świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej. A naoczni świadkowie relacjonują, że aż iskry tam lecą!
"Pierwszy bardzo owocny tydzień sparingowy za nami. Sparujemy, trenujemy, dużo pytam, obserwuję, notuję, próbuję, ćwiczę... Okiem zawodnika i przyszłego trenera" - napisał Polak po kolejnym wspólnym treningu z doskonałym Ukraińcem.
Z Usykiem sparują również Dimitrij Kudriaszow (21-2, 21 KO), Mikael Lawal (4-0, 3 KO), Chris Kongo (7-0, 5 KO) oraz utalentowany Anglik, Isaac Chamberlain (9-0, 4 KO). I właśnie Brytyjczyk zdradził kilka szczegółów ze sparingów Usyka z Masternakiem.
- Usyk jest w świetnej formie. Bije bardzo dynamicznie. Jeśli spytam, chętnie dzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami i coś podpowie, ale tylko wtedy, gry go się o to poprosi. Trzeba przyznać, że on nie tylko jest mocny i dobrze poukładany technicznie, ale również bardzo mądry. Panuje świetna atmosfera, dużo żartujemy, lecz kiedy wchodzimy do ringu, bijemy się na poważnie. Uwierzcie mi, tam jest również inny mocny zawodnik, Mateusz Masternak. Kiedy ta dwójka sparuje z sobą, kiedy Usyk i Masternak robią swoje rundy, naprawdę aż ciężko to oglądać. To dwaj świetni bokserzy - nie ukrywa Chamberlain.
Co ciekawe Anglik, który 3 lutego skrzyżuje rękawice ze swoim rodakiem Lawrence'em Okolie (7-0, 6 KO), poza Usykiem sparuje jeszcze właśnie z Polakiem, w przeszłości mistrzem Europy wagi junior ciężkiej.
Przypomnijmy, że Usyk sięgnął po pas World Boxing Organization w połowie września 2016 roku, zrzucając z tronu innego naszego rodaka, Krzysztofa Głowackiego. Tytuł ten obronił dotąd trzykrotnie, pokonując kolejno Thabiso Mchunu (KO 9), Michaela Huntera (PKT 12) oraz Marco Hucka (TKO 10).
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: Salomoni
Data: 14-01-2018 20:25:09
Gdzie jest user, który twierdził, że M.M. ma najwyżej 183 cm? Oczywiście widzę, co obaj mają na nogach, ale mimo wszytko widać, że oficjalne dane nie są zawyżone. Nawiasem mówiąc, nie bardzo wierzę w to, że Mateusz dotrzymuje kroku mistrzowi.
Autor: TheShadowOne
Data: 14-01-2018 20:31:18
@Quitschko Czy Usyk Polaków nazywa "polskim ścierwem"?
Autor: szansepromotions
Data: 14-01-2018 21:04:06
Masternak ma z 188 cm, nie wiem kto mu wpisał kiedyś 183 do boxreca, ale to nieprawda
Autor: zeitgeist
Data: 14-01-2018 21:09:36
Watpie zeby byl banderowcem ,bo jezeli sie nie myle to pochodzi z Krymu a banderowcy to Ukraina zachodnia ,zreszta sami ich w pewnym sensie stworzylismy
Autor: TheKudiq
Data: 14-01-2018 21:09:38
MAsternak ma 185.
Autor: puncher48
Data: 14-01-2018 21:10:10
Wszyscy dobrze wiemy, że Masternak, to dobry pięściarz bez ciosu ścinającego z nóg i z brakiem sportowego farta, w dodatku swego czasu, chcąc rozwinąć swoją karierę, zwinął ją dosyć znacząco, co w gruncie rzeczy wiąże się z tym o czym wspomniałem powyżej. Mam nadzieję, iż Mateusz doczłapie się jeszcze do mistrzowskiej szansy i będziemy z niego dumni.
Autor: zombi
Data: 14-01-2018 21:31:59
A pamiętam jak co niektórzy twierdzili uparcie, że Masternak to pompowany cruizer:) Fajnie się czyta takie opinie, że Polak sobie radzi z tak dobrym zawodnikiem jakim jest Usyk. Daje to pewne nadzieje na przyszłość. Masternkowi trochę szczęścia brakowało, trochę takiego łobuza w ważnych momentach. Może teraz nabrał doświadczenia, może w tych ważniejszych walkach więcej zaryzykuje, bo potencjał jest. Ja tam jeszcze liczę, że w końcu zdobędzie pas.
Autor: Jarek1985
Data: 14-01-2018 21:39:19
wy tez tak macie ze jak ta małpa od rymów lub np puncher48 i ze dwóch debili jeszcze pisze wierszami i ze spacjami to nikt tego nie czyta??? hahhaha :)))) nikt nie odpisuje hahahhaa :)))
Autor: WalterAlfa
Data: 14-01-2018 21:52:45
Czasami są bardzo dobrzy zawodnicy, którym brakuje trochę szczęścia. Kłopot w tym, że Masternakowi tego szczęścia brakuje nie trochę tylko dużo. Niby wszystko ok ale najważniejsze walki z różnych względów przegrywa. Stracił sporo czasu u Sauerlanda (nie z własnej winy), walczył na wyjazdach a tam ściany wiadomo pomagają. Szkoda chłopa, ale "coś tu nie gra".
Autor: marcinm
Data: 14-01-2018 21:55:27
nie czesto sie czyta cos takiego, tzn. z reguly sparingpartnerzy liza dupe tylko temu, ktory placi a mistrzowie swoim sparingpartnerom - jezeli maja ku temu powody. Ale zeby sparingpartner zawodnika X wspominal cos o innym zawodniku z campu to rzadkość. Moze mlody anglik dostal po dyni tez od mastera :P albo faktycznie te ich sparingi sa w miare wyrownane, bo ze umiejetnosci Usyk jak i Master maja na wysokim poziomie to chyba nie podlega dyskusji.
Autor: Riddick
Data: 14-01-2018 22:07:26
@Jarek1985 Owszem, nie interesuje mnie i nie czytam. Natomiast kompletnie mi nie przeszkadza w przeciwieństwie do chamstwa i gówniarstwa jakie ty prezentujesz. Jeśli rzeczywiście masz te trzy dychy na karku to serdecznie współczuję niedorozwoju emocjonalno-umysłowego, bo czytając twoje "wypowiedzi" mam raczej wrażenie, że czytam wypociny krnąbrnego gimnazjalisty a nie dorosłego człowieka.
Autor: zniszcze
Data: 14-01-2018 22:11:05
Sparuja w kaskach, Master dobry technicznie zawodnik pewnie wymiata na sparingach , w dawnej amatorce moglby kariere zrobic ale na zawodostwie ma pewne braki przez ktore ciezko bedzie o majstra
Autor: zeitgeist
Data: 14-01-2018 22:38:41
Master to dobry bokser ,ale nic wiecej bez perspektyw na mistrzostwo czy to ze szczesciem czy tez bez ,poprostu nie jest materialem na mistrza swiata ,Mateusz niby ma wszystko ok ale nie ma nic specjalnego ,same ambicje i ciezki trning nie zawsze wystarcza , .Nie wiem czy to byly jego bledne decyzje czy tez rozne inne okolicznosci mialy negatywny wplyw na jego kariere ,ale mial pod gorke
Autor: TomHorn
Data: 14-01-2018 22:52:13
Może jak piszecie o bokserach to piszcie normalnie bez tych zamienników. Czyli po prostu "Usyk spotkał się z Wilderem. Usyk zaproponował Wilderowi, że ..., na co Wilder odpowiedział, Usykowi, że ...". Zamiast "Potomek Kozaków spotkał się z czarnoskórym mistrzem z Alabamy, zawodnik z kraju Kliczki zaproponował atletycznemu Bronze Bomberowi, że ..., na co itd itd" Tak będzie prościej, czytelniej i bez spin. Każdy wie jakiego koloru jest Usyk i skąd pochodzi ale kogo to obchodzi i po co te utrudnienia. Boks jest ponad narodowy, bo bokserzy są skupieni w grupach promotorskich. Najgłupsze co przeczytałem to jak się o Ruskich pisze "reprezentanci Sbornej". :)
Autor: puncher48
Data: 14-01-2018 23:09:39
Na forum pięściarskim, jest pewien zakalec Jarek niejaki, nasz stały bywalec, ciężko mu idzie, normalne pisanie ciągle coś sapie, upodobanie ma do rynsztoku, chamstwa w amoku w który popada, ja patrzę tak z boku i sobie myślę, co ona ma w glacy że takie gówno, serwuje na tacy obraża chamidło, poryty beret dobrze nie dostał, nigdy on w czerep hejtuje w kółko i tym się żywi przyjdzie ten moment, kiedy się zdziwi refren Nic nie trwa wiecznie, jest także karma w sposobie działania, jakże banalna wiec drogi Jarku, wypuść powietrze jeden,dziewięć,osiem,pięć-czas dojrzeć wreszcie! Weź coś zafunduj, kompetentnego przestań plugawić, proszę kolego a jak nie umiesz, zacznij się uczyć praca od podstaw przestań już nudzić twoja ta buma, wielkie dochody ten cały dobrobyt i rewia mody ta umysłowa, przekleństwem stojąca jest do poprawy, sprawa paląca czas płynie szybko, wszystko ucieka szara substancja, ci z glacy wycieka zaczyna być pusto, w tamtej przestrzeni próżnia w warzywo, cię wkrótce zamieni refren Nic nie trwa wiecznie, jest także karma w sposobie działania, jakże banalna wiec drogi Jarku, wypuść powietrze jeden,dziewięć,osiem,pięć-czas dojrzeć wreszcie!
Autor: Emperror
Data: 15-01-2018 00:39:54
Gdzie mozna UFC obejzec? oglada ktos?
Autor: Kilisonel
Data: 15-01-2018 01:36:25
Autor komentarza: Riddick Data: 14-01-2018 22:07:26 @Jarek1985 Owszem, nie interesuje mnie i nie czytam. Natomiast kompletnie mi nie przeszkadza w przeciwieństwie do chamstwa i gówniarstwa jakie ty prezentujesz. Jeśli rzeczywiście masz te trzy dychy na karku to serdecznie współczuję niedorozwoju emocjonalno-umysłowego, bo czytając twoje "wypowiedzi" mam raczej wrażenie, że czytam wypociny krnąbrnego gimnazjalisty a nie dorosłego człowieka. Heh zgadzam się z tobą w stu jeden procentach. Jareczek 1985 to strasznie irytujący typek i zawsze wszędzie go pełno - pragnienie bycia zauważonym i wzbudzenia sensacji taka cecha samotnych frustratów. Jeszcze te jego sztuczne wyluzowanie w postaci nadmiernego spamu emotek eeeeh... Szkoda słów.
Autor: voy
Data: 15-01-2018 03:45:14
wlasnie wlaczylem na UFC Krause vs White teraz 1 runda
Autor: trashtalk
Data: 15-01-2018 05:07:57
Wg mnie, Masternak to najbardziej utalentowany polski pięściarz. Umiejętnościami ma papiery na Mistrza Świata. Niestety moim zdaniem, nie posiada odpowiedniego instynktu i bardzo często zawodzi go głowa.
Autor: holy
Data: 15-01-2018 08:48:14
zeitgeist Watpie zeby byl banderowcem ,bo jezeli sie nie myle to pochodzi z Krymu a banderowcy to Ukraina zachodnia ,zreszta sami ich w pewnym sensie stworzylismy Nie tak dawno czytałem książkę "Dzieci Kresów" i tam w jednej z relacji osób, które przeżyły rzeź banderowców, pojawia się nazwisko Usyk jako jednego z banderowców, co oczywiście o niczym nie przesądza, choć z drugiej strony to, skąd pochodzi rywal Masternaka, też nie znaczy wcale, że w czasie wojny jego rodzina nie mogła mieszkać na zachodniej Ukrainie. Ludzie zmieniają miejsce zamieszkania, a w czasie wojny czy po niej jeszcze jest to częstsze zjawisko.
Autor: Vitalij71
Data: 15-01-2018 10:30:59
Master ma 186 a usyk 189/190 jest w samych skarpetkach ztąd ten równy wrost
Autor: zeitgeist
Data: 15-01-2018 10:33:39
holy jest w tym duzo prawdy co piszesz ,a szczegolnie na ukrainie malo rodzin mieszka w jednym miejscu dluzej niz 3 pokolenia ,wlasnie ze wzgledu na przetasowania . Duzo banderowcow chronili Amerykanie, nasi sojusznicy ,Kanada ,Niemcy tam glownie osiedli
Autor: bossman
Data: 15-01-2018 10:36:51
To oczywiste że na początku kariery boksuje się ze słabszymi rywalami ale spójrzcie na rekordy rywali Chrisa Kongo - pięściarza wymienionego w powyższym artykule. Komedia normalnie.
Autor: starycap2
Data: 15-01-2018 10:56:32
Tom Horn Nazwa sborna dotyczyła reprezentacji hokejowej.
Autor: eliminator
Data: 15-01-2018 11:26:34
punchera48 admin , zbanujcie tego gagadka (punchera48) od tych pseudo wierszów,ewidentnie fora mu sie poxebały i do tego myśli ze komuś ten spam sie podoba. zenuaa :D
Autor: zeitgeist
Data: 15-01-2018 13:16:23
puncher48 odbiegasz od standarow nie wyzywasz innych od idiotow ,kurew itp ,tylko piszesz wierszem ,bardzo nieladnie z Twojej strony powinienes dostac bana i to dozywotniego za te okrocienstwo na forum
Autor: Czengont
Data: 15-01-2018 15:22:40
eliminator Cześć Jarek!
Autor: puncher48
Data: 15-01-2018 16:09:58
utor komentarza: zeitgeistData: 15-01-2018 13:16:23 puncher48 odbiegasz od standarow nie wyzywasz innych od idiotow ,kurew itp ,tylko piszesz wierszem ,bardzo nieladnie z Twojej strony powinienes dostac bana i to dozywotniego za te okrocienstwo na forum Wybacz mi moją zuchwałość Autor komentarza: eliminatorData: 15-01-2018 11:26:34 punchera48 admin , zbanujcie tego gagadka (punchera48) od tych pseudo wierszów,ewidentnie fora mu sie poxebały i do tego myśli ze komuś ten spam sie podoba. zenuaa :D Nadajesz się na członka jury albo przynajmniej przodownika pracy eliminującego zbędne jednostki w tym organizmie wymiany myśli, opinii o tematyce bokserskiej, zresztą pseudonim zobowiązuje, tak więc, Czyń swoją powinność!!!
Autor: Clevland
Data: 15-01-2018 18:12:41
Usyk ma długie, ręce. Master przez wiele lat chciał wyglądać jak kulturysta. Jak przed walką go widziałem napompowanego wiedziałem że będzie słabo. Był na maksa powiązany i prawy prosty składał się z dwóch etapów. Do tego wyglądał jak by jego kręgosłup był prętem i wszystko co szło to tylko w jednej płaszczyźnie. W ostatniej walce był mega kompletny: -uniki, -obrony, -kontry. Szkoda że Adam Balski dopiero zaleczył szczękę bo inaczej to by tam był. Facet to mega talent, tyle że przewracając wszystkich nie nauczył się za bardzo bronić. Dużo robi nogami ale przyjąć cioś na otwartą szczękę to niestety potwierdza.
Autor: eliminator
Data: 15-01-2018 18:27:18
puncher48 brechta z ciebie gosciuniu ,nie spelnione ambicje chcesz tutaj wylewac hehe irytuja nie tylko mnie twoje wypociny. P.S Jaki Jarek? xD hehehe cos sie komus chyba potegesowalo w glowce
Autor: trashtalk
Data: 15-01-2018 19:36:14
Puncher48 Jak masz ochotę, to pisz sobie wiersze i miej w dupie malkontentów. 100 razy lepsze te wiersze niż trollowski lament.
Autor: eliminator
Data: 16-01-2018 11:33:42
trashtalk niech ci na priva moze te wiersze pisze jak taki wielki fan boy jego jestes :D to jest forum bokserskie a nie kurwaa pisarzy. takze zamilcz bo sam trol jestes
Autor: puncher48
Data: 16-01-2018 11:50:53
Zeitgest napisałem z jajem, a Jarek,sorry Eliminator, zresztą co za różnica,to bliźniacy jednojajowi spiął się niczym dziewica, podczas pierwszego razu, tak więc Brechtaj dobry kolego jak najwięcej, będziesz zdroooooooowszy.
Autor: puncher48
Data: 16-01-2018 17:14:31
*Zeitgeist napisał z jajem
Autor: eliminator
Data: 17-01-2018 11:34:52
puncher48 pojebanyy jestes gosciu i ignoruje cie dziecko specjalnej troski