Roy Jones Jr (65-9, 47 KO) nie przejmuje się sugestiami kibiców, którzy radzą mu, by zakończył karierę. Słynny Amerykanin w styczniu będzie obchodzić czterdzieste dziewiąte urodziny, ale nadal zamierza walczyć w ringu.
- Ludzie mogą sobie mówić, co chcą. Zaszedłem w boksie tak daleko właśnie dlatego, że nie obchodziło mnie, co mówią inni. I tak samo teraz ciągle posuwam się naprzód, bo nie dbam o opinie innych - mówi najlepszy niegdyś pięściarz świata.
- Ciągle biję ludzi i o tym rapuję. Kocham to, ale wiem, że pewnego dnia nie będę mógł tego dłużej robić. Dlatego chcę wycisnąć z tego, co się da. Kiedyś to wszystko się skończy, moje stare kości nie będą już posłuszne. Nie będę w stanie w nieskończoność unikać ciosów i nokautować rywali. Wiek próbuje mnie dopaść, ale jeszcze tego nie zrobił - dodaje.
W kończącym się roku Jones stoczył jedną walkę - w lutym zastopował w ósmej rundzie Bobby'ego Gunna. Nie wiadomo jeszcze, kiedy przystąpi do kolejnego pojedynku.
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: spienionyjohny
Data: 23-12-2017 13:13:29
RJJ już za dużo przyjął na głowe, po takich wypowiedziach można sądzić, że ten facet chyba sfiksował do reszty. Jego życie, ale moim zdaniem już od dobrych paru lat komisje nie powinny dopuszczać go do walk..
Autor: Ghostbuster
Data: 23-12-2017 13:21:57
Oczywiście racjonalnie jest mu radzić, żeby skończył z boksem, ale z drugiej strony to jego życie. Po części go rozumiem. Póki mu zdrowie pozwala chce boksować, bo to kocha. Myślę, że to pięściarz raczej spełniony, w swoim prime był jednym z najlepszych w historii. Jakkolwiek infantylnie to może zabrzmieć wydaje mi się, że RJJ nie walczy tylko dla kasy. Po prostu trudno mu skończyć z boksem z wielu względów, być może przede wszystkim z powodu emocji, jakie towarzyszą uczestnikom pojedynków.
Autor: Krusher
Data: 23-12-2017 13:59:09
Moim zdaniem zasłużył na walke o pas z takim Gassijewem na koniec kariery :)
Autor: KalarCz
Data: 23-12-2017 14:00:15
przesadza, wystarczy ruszyć d... poszukać i jest sto innych dyscyplin dających adrenaline,zawodowy boks w tym wieku to poprostu igranie ze swoim zdrowiem, tzn najczęściej bo Hopkins wyglądał dobrze do 50 i krzywdy nie dawał sobie zrobić, ale Roy już 5 lat temu dostawał ciężkie nokałty
Autor: puncher48
Data: 23-12-2017 14:19:33
przesadza, wystarczy ruszyć d... poszukać i jest sto innych dyscyplin dających adrenaline,zawodowy boks w tym wieku to poprostu igranie ze swoim zdrowiem, tzn najczęściej bo Hopkins wyglądał dobrze do 50 i krzywdy nie dawał sobie zrobić, ale Roy już 5 lat temu dostawał ciężkie nokałty Zgadza się, chodzi o adrenalinę, Mr Jones jr. nie potrafi bez tego egzystować, dlatego nieustannie wraca między liny, pomimo, iż refleks dawno odpłynął w siną dal, a i kondycyjnie to nie ten sam demon co kiedyś Małysz jak skończył karierę w skokach, wypatrzył sobie rajdy samochodowe i to mu dało upragnione emocje. Roy powinien skończyć z boksem, chyba że mu zdrowie nie miłe i celem jest wózek, alternatyw jest mnóstwo i na pewno znajdzie coś skrojonego na swoją miarę.
Autor: Krusher
Data: 23-12-2017 15:32:38
" Wiek próbuje mnie dopaść, ale jeszcze tego nie zrobił " Próbuje udawać w tym wywiadzie mądrego, ale raczej mądry nie jest :)
Autor: Ward1989
Data: 23-12-2017 15:42:30
WIELKI MISTRZ...kiedyś...
Autor: SonOfGod
Data: 23-12-2017 15:59:21
Jones Był nieprawdopodobny swego czasu. Mentalnie miał braki, nie miał za bardzo szacunku do swoich rywali, ośmieszał ich w ringu i wydawało mu się, że jest bogiem i nikt nie jest wstanie go pokonać. Niestety w życiu jest tak, że karma zawsze wraca do człowieka i teraz to on jest ośmieszany. Dlatego warto być dobrym człowiekiem.
Autor: puncher48
Data: 23-12-2017 16:59:41
Byłem szybki, byłem gibki timing miałem, robiłem co chciałem byłem, jak idealne kobiece cycki dlatego z tym się, tak obnażałem nic nie trwa wiecznie, wszystko ucieka czas płynie szybko, każdego to czeka kiedyś bóg walki, prawdziwy heros dzisiaj już dziadek, nadchodzi zero zero godzina, ta ostateczna czas już, zejść z ringu to sprawa konieczna nie trzeba dopingu bo wiek, już sędziwy tu nie pomogą, szpryca i wpływy niedługo pięćdziesiąt, już będzie na karku nie mogę powiedzieć, że brak mi fartu biologia jest jedna, jej nie oszukam pomimo tego, ciągle do ringu pukam i pukam czasami wychodzę, o własnych siłach czasami zasypiam, w pięściarskich dybach ląduje na deskach, po silnym ciosie to czas odlotu, o to się proszę i nie potrafię, przestać zaprzestać karierę na drobne, swoją rozmieniać to jak narkotyk, wciąga okrutnie adrenalina działa, tak zgubnie chce a nie mogę, byłem geniuszem było minęło, skończyć z tym muszę
Autor: mishkakitkov
Data: 24-12-2017 00:54:16
jak jest ekspertem w studiu czy na jakiejś gali to wydaje sie ogarnięty a później czytasz ze nadal chce walczyć...
Autor: Ernesto
Data: 24-12-2017 22:53:22
Wiecie dlaczego tego chce prawda? Ja uwazam ze to kwestia niepobitego rekordu mistrza 3 najciezszych kategorii. Nasi dziennikarze z boksera mogliby o to dopytac. ;):)