RAY LEONARD: NIE STAWIAJCIE DOMU ANI NA CANELO, ANI NA GOŁOWKINA

Dodano: 24 maja 2017 14:00
RAY LEONARD: NIE STAWIAJCIE DOMU ANI NA CANELO, ANI NA GOŁOWKINA
Redakcja, ESPN Deportes
Ed Mulholland/Matchroom Boxing

Słynny "Sugar" Ray Leonard przyznaje, że nie jest w stanie wskazać faworyta w hitowej walce Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO) z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO).

- W tym pojedynku będzie ważniejszy niż ciało. Obaj muszą walczyć mądrze, trzymać ręce wysoko. Ujmę to w ten sposób - nie stawiajcie swojego domu na żadnego z nich. To jak rzut monetą. Wygra ten, kto narzuci swój styl - oświadczył 61-letni Amerykanin, mistrz olimpijski z 1976 roku, a później zawodowy mistrz świata w pięciu kategoriach wagowych.

Meksykanin i Kazach skrzyżują rękawice 16 września. Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie odbędzie się walka, nie ma też jasności co do tego, jakie pasy znajdą się w stawce. Gołowkin jest czempionem WBC, WBA Super, IBF oraz mniej znaczącej federacji IBO w dywizji średniej.

Więcej informacji: Giennadij GołowkinSaul Alvarez
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: BlackDog
Data: 24-05-2017 14:27:21
Nie wiem jak tragicznie musiałby zawalczyć Gołowkin żeby przegrać starcie z Alvarezem. To oczywiście sport więc wszystko jest możliwe ale GGG ma przewagę nad Saulem w większości istotnych atrybutów. Ludzie są chyba jeszcze pod wpływem walki z Jacobsem i być może nawet z Brookiem bo i o ich starciu ludzie mają różne dziwne opinie ale Alvarez akurat powinien Gołowkinowi pasować idealnie w przeciwieństwie do Jacobsa który miał wiele atutów po swojej stronie. Mniejszy, niezbyt ruchliwy pięściarz z średnią pracą nóg który będzie musiał zaryzykować by trafić- nie widzę tego. Chyba że bierzemy pod uwagę perfidny wał na Gołowkinie jeśli tylko Alvarezowi uda się wytrzymać do ostatniego gongu. Ostatnio GGG spotkał się z Kovalem i zapewne ten ostrzegł go przed wałkiem w walce na szczycie. Myślę że Kazach tak tragicznie rozbije Alvareza że nie odważą się na oszustwo nawet gdyby udało mu się wytrwać. Dla mnie wyraźnym faworytem Kazach. Jakieś 75-25%. Będę niesamowicie zdziwiony jeśli wyjdzie z tego równe starcie a co dopiero gdy Saul wygra.
Autor: Champion20
Data: 24-05-2017 14:54:22
Oczywiście Golovkin jest tutaj faworytem i to w stosunku 80 do 20%. Golovkin jest większy silniejszy ma większa odporność na ciosy. Mierzył się z niesamowicie mocno bijacymi bokserami ustał nie jedną bombę. Jeśli Golovkin przegrałby tą walkę to zwiątpie w boks
Autor: KWAZIMODO
Data: 24-05-2017 15:54:56
To co Sugar ma przecieki , że remis hahaha.Tutaj Gienek powinien szybko zakończyć Ryżego, który za duzo przyjmuje na morde.
Autor: Krusher
Data: 24-05-2017 16:45:16
ja myśle, że w stosunku 100/0 :)
Autor: teanshin
Data: 24-05-2017 17:07:15
Ani jeden ani drugi nie siedzieli na dupie w zawodowstwie, szybkość chyba po stronie Rudego ale siła i odporność raczej po stronie Genka. Nie liczył bym na KO na Geni myśle że wygra to Rudy na punkty po kontrowersyjnej punktacji.
Autor: Polakos
Data: 24-05-2017 18:15:05
Nie zapominajcie o jednym - Alvarez lubi sobie od czasu do czasu przyjąć. Gość ma łeb z betonu, a betonu to nawet ciosy Gołowkina nie skruszą.
Autor: Adih4sh
Data: 24-05-2017 19:04:37
Gołowkina lepiej żeby gościa znokałtował albo zdeklasował bo sędziowie bedą na pewno po stronie rudego więc przewaga musi być niczym przepaść.
Autor: Dixell
Data: 25-05-2017 14:43:18
Golowkin zamorduje przed czasem. Nie ma innej mozliwosci
Kalendarz imprez