WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ (17.02.2017)

Dodano: 17 lutego 2017 06:19
WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ (17.02.2017)
Redakcja, Informacja prasowa
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Nic tak nie interesuje kibiców jak waga ciężka. Prezentujemy Wam więc skrót informacji związanych tylko z tymi największymi i najmocniej bijącymi.

- Nie mam wątpliwości, że to największa walka w królewskiej kategorii od czasu starcia Mike'a Tysona z Lennoxem Lewisem - mówi Eddie Hearn, promotor konfrontacji Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

Tyson Fury (25-0, 18 KO), czyli człowiek, który zrzucił z tronu WBA/WBO/IBF Kliczkę, ma się już znacznie lepiej. Z psychiką wszystko w porządku, ale o szybkim powrocie raczej nie mamy co myśleć. Pokazały to dobitnie zdjęcia zrobione byłemu już mistrzowi Belfaście w miniony weekend. Fury co prawda się uśmiecha, ale brzuszek wisi spory...

Daniel Dubois - bardzo mocno zbudowany młody Anglik, niedawno gościł w Polsce przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Ten niewątpliwie ciekawy zawodnik podpisał właśnie kontrakt z Frankiem Warrenem. Zawodowy debiut 8 kwietnia. Póki co na rozgrzewkę poniżej przypominamy Wam jedną z jego walk z Polski.

Władze federacji WBA zapewniają, że rewelacje pisma Bild są wyssane z palca. Niemiecka prasa doniosła kilkadziesiąt godzin wcześniej, że zaplanowana na 11 marca potyczka Odlaniera Solisa (22-3, 14 KO) z Manuelem Charrem (30-4, 17 KO) może mieć w stawce pas WBA Regular. Władze organizacji utrzymały wcześniejsze postanowienia i wakujące trofeum zdobędzie zwycięzca walki Oquendo vs Briggs.

Joey Dawejko (17-4-3, 10 KO) - były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim, zmienia barwy. Od teraz jego promotorem będzie stajnia Greg Cohen Promotions.

Iago Kiladze (24-1, 16 KO) - niedoszły mistrz kategorii cruiser, odpuścił sobie zbijanie kilogramów i spróbuje swoich sił w dywizji ciężkiej. Gruzin spotka się już w następny weekend z przeciętnym Byronem Polleyem (30-19-1, 13 KO).

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: BumPromotion
Data: 17-02-2017 10:54:49
Fury jeszcze większy tucznik. Nie wróci w tym roku.
Autor: Darion
Data: 17-02-2017 11:02:14
Tyson Fury (25-0, 18 KO), czyli człowiek, który zrzucił z tronu WBA/WBO/IBF Kliczkę, ma się już znacznie lepiej. Z psychiką wszystko w porządku -------------------------------------------------------- Na jakiej podstawie twierdzicie, że już jest w porządku? Macie wgląd do badań psychiatrycznych? Czy piszecie tak bo cygan tak powiedział albo sami to stwierdziliście na podstawie zdjęć? Z problemów psychicznych ciężko wyjść, a przeważnie nie da się w ogóle, ludzie psychicznie chorzy są tacy do śmierci.
Autor: Vitalij71
Data: 18-02-2017 20:48:05
Nikomu nie życze choroby psychicznej A nie przyszło komuś do głowy że to nie depresja to może być ściema w postaci nie dania rewanżu Władowi , następna sprawa Fury był podejrzany o doping wraz ze swoim kuzynem sprawa nie została wyjaśniona definitywnie. Ja nie twierdze że na 100 procent by Fury Przegrał ale rewanż myśle że byłby inny ale nie dojdzie do tej walki nigdy i tyle w temacie
Kalendarz imprez