OFICJALNIE: GAVIN RYWALEM BROOKA W DRUGIEJ OBRONIE PASA IBF

Dodano: 10 kwietnia 2015 15:33
OFICJALNIE: GAVIN RYWALEM BROOKA W DRUGIEJ OBRONIE PASA IBF
Redakcja, Fightnews
Lawrence Lustig/Matchroom Boxing

To o czym spekulowano jeszcze kilka dni temu, dziś już jest faktem. W drugiej obronie tytułu mistrza świata federacji IBF wagi półśredniej rywalem zasiadającego na tronie Kella Brooka (34-0, 23 KO) będzie jego rodak, były mistrz świata w boksie olimpijskim, Franie Gavin (22-1, 13 KO).

Pojedynek odbędzie się 30 maja podczas wielkiej i niezwykle atrakcyjnej gali w Londynie. Tego wieczoru Anthony Joshua (11-0, 11 KO) zmierzy się z Kevinem Johnsonem (29-6-1, 14 KO), Kevin Mitchell (39-2, 29 KO) zaatakuje Jorge Linaresa (38-3, 25 KO) i należący do niego pas WBC dywizji lekkiej, a Jewgienij Gradowicz (19-0-1, 9 KO) przystąpi do piątej obrony tytułu IBF kategorii piórkowej, mając za pretendenta Lee Selby'ego (20-1, 8 KO). Będzie więc co oglądać i bardzo możliwe, że angielscy kibice będą "skazani" na zakup PPV z tej okazji, choć to jeszcze nie jest podobno przesądzone. Wszak cztery tygodnie wcześniej Anglicy będą musieli wyłożyć blisko dwadzieścia funtów by obejrzeć galę Mayweather vs Pacquiao.

- Nie spodziewałem się, że będę walczył w tak krótkim odstępie czasu, ale i tak już nie mogę się doczekać. Mam szacunek do rywala, jednak czuję się teraz nie do powstrzymania. Gavin nie będzie w stanie poradzić sobie z moją szybkością oraz siłą - przekonuje Brook.

- Trenuje się właśnie dla takich walk jak ta. To było od dawna moje marzenie i w dniu potyczki będę w stu procentach gotowy, zarówno od strony fizycznej, jak i mentalnej. Naturalnie starcie z Kellem będzie bardzo trudne, lecz wierzę w swoje umiejętności i moim zdaniem stać mnie na sprawienie niespodzianki - odpowiada Gavin.

Więcej informacji: Kell Brook
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: fanticfloyd
Data: 10-04-2015 16:09:11
Dobry przeciwnik jak na 50 dni do walki
Autor: GROiLLORT
Data: 10-04-2015 16:25:21
Easy money.
Autor: Tomasinho
Data: 10-04-2015 16:40:53
Dawać Brooka dla Floyda lub Pacmana i ostateczna unifikacja.
Autor: Krzych
Data: 10-04-2015 18:08:11
Ale tandeta.
Kalendarz imprez