YAHOO: HAYMON I MAYWEATHER NAJPOTĘŻNIEJSZYMI LUDŹMI BOKSU
Al Haymon i Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) to najpotężniejsi ludzie boksu. Enigmatyczny doradca i najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe zajęli dwa pierwsze miejsca w przygotowanym przez Yahoo Sports rankingu najbardziej wpływowych osób pięściarskiego biznesu.
Obaj utrzymali pozycję z ubiegłorocznego zestawienia. Haymon umocnił się na fotelu lidera, podpisując kontrakty z kolejnymi gwiazdami ringu, z Amirem Khanem i Julio Cesarem Chavezem Jr. na czele. Jego najbardziej znanym klientem pozostaje jednak Mayweather, który u schyłku kariery nadal jest pięściarską atrakcją numer jeden. Prowadzona przez niego firma Mayweather Promotions nie prosperuje wprawdzie tak dobrze, jak sportowa kariera 37-latka, ale koniec końców Amerykanin wciąż rozdaje karty i zalicza się do ścisłego grona najbardziej wpływowych osób zajmujących się szermierką na pięści.
Zobacz też: LAMPLEY KRYTYKUJE HAYMONA
Należy do niego również trzeci w rankingu prezydent HBO Sports Ken Hershman. "To człowiek bardzo zbliżony do Haymona. Nienawidzi pokazywać się w mediach. Nie jest człowiekiem ludu, nie wychodzi i nie wygłasza bokserskich ewangelii. HBO transmitowało jednak w ubiegłym roku 14 z 15 najchętniej oglądanych walk na kablówce, a to mówi samo za siebie, pokazuje, że Hershman robi coś dobrze. Do tego sprowadził z powrotem do swojej stacji 'Canelo' Alvareza i ponownie otworzył drzwi przed Golden Boy Promotions" - napisał Kevin Iole.
Stephen Espinoza, rywal Hershmana z telewizji Showtime, zajął piąte miejsce, spadając z trzeciego. Jego i Hershmana rozdziela w rankingu szef Top Rank Bob Arum.
Lista 25 najbardziej wpływowych ludzi boksu
1. Al Haymon, doradca/menedżer2. Floyd Mayweather Jr3. Ken Hershman, prezydent HBO Sports4. Bob Arum, prezes Top Rank5. Stephen Espinoza, dyrektor generalny Showtime6. Oscar De La Hoya, prezydent Golden Boy Promotions7. Todd duBoef, prezydent Top Rank8. Peter Nelson, wiceprezydent ds. programowych HBO Sports9. Tom Loeffler, dyrektor zarządzający K2 Promotions10. Kathy Duva, dyrektor generalny Main Events11. Leslie Moonves, prezydent korporacji CBS12. Ricard Plepler, dyrektor generalny HBO13. Fernando Beltran, dyrektor generalny Zanfer Promotions14. Jim Lampley, komentator HBO15. Leonard Ellerbe, dyrektor generalny Mayweather Promotions16. Manny Pacquiao17. Ed Tracy, dyrektor generalny Sands China18. Patrick English, prawnik Main Events19. Sam Watson, współpracownik Ala Haymona20. Eddie Hearns, dyrektor zarządzający Matchroom Boxing21. Bern Boente, menedżer22. Bruce Trampler, matchmaer Top Rank24. Mark Taffer, starszy wiceprezydent HBO PPV25. Freddie Roach, trener
