GARCIA vs SALKA W UMOWNYM LIMICIE 142 FUNTÓW

Dodano: 23 lipca 2014 20:23
GARCIA vs SALKA W UMOWNYM LIMICIE 142 FUNTÓW
Redakcja, fighthype.com
Mark Robinson/Matchroom Boxing

Zaplanowana na 9 sierpnia walka pomiędzy mistrzem wagi junior półśredniej Dannym Garcią (28-0, 16 KO) a Rodem Salką (19-3, 3 KO) odbędzie się w umownym limicie 142 funtów. To efekt problemów, jakie ma czempion ze zbijaniem wagi.

- On po prostu nie może zrobić wagi. Oświadczyli, że nie zejdzie do 140 funtów, więc dali Rodowi coś na zachętę, żeby zgodził się boksować w wyższym limicie. Jeżeli Danny przekroczy 142 funty, Rod znowu zostanie odpowiednio zmotywowany – stwierdził anonimowy informator portalu fighthype.com.

Umowny limit w żaden sposób nie wpływa na prestiż – czy raczej brak prestiżu zbliżającej się walki. Już wcześniej ustalono, że w związku z niskimi notowaniami Salki należące do Garcii pasy WBA Super i WBC w kategorii junior średniej nie będą jej stawką.

Salka tymczasem podkreśla, że dodatkowe dwa funty limitu w żaden sposób nie zmieniają jego planów.

- W ogóle nie dotyka to mnie ani mojej taktyki. Wpływa to na mnie jedynie w taki sposób, że dostanę więcej pieniędzy. Jeżeli Garcia chce, może nawet ważyć 150 funtów. Dostanę jeszcze więcej kasy, a zwycięstwo będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujące – powiedział.

Więcej informacji: Danny Garcia
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: conceptofpower
Data: 23-07-2014 20:41:27
Wiesci z Philadelphia niosa, ze Garcia smialo jeszcze moglby walczyc przez nastepny rok w dywizji do 140, ale on juz sie przygotowywuje "pod Floyda"... Mowiac to, mamy jasny dowod jak pieniadze potrafia zamienic jakiekolwiek nawet myslenie o "wartosciach sportowych" na pragmatyzm dnia codziennego. 2015 Floyd - Garcia, no doubt.
Autor: Gogolius
Data: 23-07-2014 22:37:33
Ja będę zdziwiony jeśli zobaczę Garcię z Floydem w 2015, maj jest raczej nierealny wiec zostaje wrzesień 2015, a kandydatów paru jest.
Autor: conceptofpower
Data: 23-07-2014 22:47:49
"Gogolius Data: 23-07-2014 22:37:33 Ja będę zdziwiony jeśli zobaczę Garcię z Floydem w 2015, maj jest raczej nierealny wiec zostaje wrzesień 2015, a kandydatów paru jest." SHO jest bardzo zainteresowane taka ewentualnoscia w roku 2015. Ostatnio sluchalem, jak Steve Farhood opowiadal o planach stacji na rok 2015 i naprawde wygladaja one imponujaco, ale glownym tematem jest swiadomosc, iz TBE Floyd odchodzi, wiec szukanie nowych mozliwosci promocyjno-marketingowych jest motorem napedowym ludzi w sekcji bokserskiej SHO.
Autor: ArktycznaMalpa
Data: 23-07-2014 23:18:50
kto to ten salka...
Autor: CELko
Data: 24-07-2014 02:43:36
Salka wygra na punkty po jednostronnej walce.
Autor: rakowski
Data: 24-07-2014 09:36:25
Nie jestem fanem limitow.Jednak trzeba zauwazyc fakt,ze Garcia mial ciezka walke.I bedzie wracal po "przegranej".Do tego federacje musi szanowac siebie.Podoba mi sie jego timming,boksuje. naprawde niezle,ale jesli naprawde chca walki z Floydem,to musi wybierac inny zestaw piescuarzy.Szkoda,ze Tima nie na.,bo chetnie zobaczylbym dominacje Bradle
Kalendarz imprez