MORALES MOŻE OKAZAĆ SIĘ NIEWINNY

Dodano: 19 października 2012 12:54
MORALES MOŻE OKAZAĆ SIĘ NIEWINNY
Salvador Rodriguez, Rene Umanzor, boxingscene.com
Obraz własny

Ubiegłej nocy pisaliśmy, że pierwszy w historii Meksyku mistrz świata czterech dywizji, legendarny Erik Morales (52-8, 36 KO), mógł użyć nielegalnej substancji podczas przygotowań do rewanżowej walki z Dannym Garcią (24-0, 15 KO).

MORALES NA KOKSIE >>

Okazuje się, że w próbce "A" jednego z trzech wyrywkowych testów przeprowadzonych na 36-letnim "El Terrible" wykryto śladową ilość klenbuterolu - leku pobudzającego i potencjalnie wspomagającego wydolność oddychania. Środek ten pomaga także w zbijaniu masy i choć chemicznie nie jest sterydem anabolicznym, jego działanie częściowo pokrywa się z zastosowaniem niedozwolonych wspomagaczy.

Morales oświadczył, że trzy razy poddał się testom przeprowadzanym przez USADA (United Stated Anti-Doping Agency) i tylko jedna próbka wykazała niewielką obecność klenbuterolu. Pięściarz wierzy, że jest to spowodowane spożyciem skażonego mięsa w Meksyku. W Stanach Zjednoczonych podawanie klenbuterolu zwierzętom przeznaczonym do zjedzenia przez ludzi jest zakazane, ale w Meksyku prawo jest inne i taka sytuacja jest dopuszczana.

Próbka "A" Moralesa wykazała śladową ilość zakazanej substancji. Erik wierzy, że zostanie oczyszczony z zarzutów, kiedy przebadana zostanie próbka "B". Oświadczenie legendarnego boksera o pochodzeniu klenbutarolu jest zdaniem BoxingScene przekonywujące. Hiszpański kolarz Alberto Contador został w 2010 roku zdyskwalifikowany na dwa lata, kiedy w jego organizmie wykryto tę samą substancję. Później okazało się, że Contador wcale się nie dopingował i zażył klenbutarol zupełnie przypadkowo w jednym z posiłków.

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: odyniec
Data: 19-10-2012 13:53:21
oby
Autor: Coperek
Data: 19-10-2012 15:31:37
skażone mięso z Meksyka, co za bujda. Jeszcze nie słyszałem o jakieś pomyłce w tym względzie, zawsze są to debilne wykręty. On nie zeżarł gronkowca tylko leki.
Autor: Fuchs23
Data: 19-10-2012 17:31:04
Coperek Tak się składa, że to żadna bujda nie jest. Wystarczy poszukać: http://news.smh.com.au/breaking-news-sport/clenbuterol-found-in-most-u17-wcup-players-20111018-1ltsn.html http://velonews.competitor.com/2011/10/news/wada-drops-clenbuterol-case-against-mexican-soccer-players_195167
Autor: LegiaPany
Data: 19-10-2012 22:02:19
redakcja: "Później okazało się, że Contador wcale się nie dopingował i zażył klenbutarol zupełnie przypadkowo w jednym z posiłków." ???????? Skad to macie??? Gdzie niby sie to "okazalo"???? Prosze podac zrodlo jezeli mozna.
Kalendarz imprez