Być może tylko dwa występy dzielą Amira Khana (26-2, 18 KO) od walki z czołowym pięściarzem bez podziału na kategorie wagowe - Floydem Mayweatherem (42-0, 26 KO). Richard Schaefer z Golden Boy Promotions uważa, że pomimo kontrowersyjnej porażki w grudniowej potyczce z Lamontem Petersonem (30-1-1, 15 KO) Brytyjczyk wciąż jest brany pod uwagę jako potencjalny rywal - oczywiście jeśli wygra rewanż
- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Amir pokona Petersona w rewanżu, może przenieść się do półśredniej, gdzie czekać będzie na niego Mayweather - oświadczył Schaefer. - Nie jestem pewien, czy już w pierwszym występie po zmianie kategorii Khan zmierzy się z Floydem. To chyba nie jest najlepszy pomysł. Wolałbym, żeby Amir stoczył jedną walkę w limicie 147 funtów, zanim dostanie szansę od Mayweathera.
- Amir jest znacznie lepszy, niż ludziom może wydawać się po jego ostatnim pojedynku. Ma umiejętności lepsze od każdego innego pięściarza z wyjątkiem Floyda Mayweathera. To jeden z najbardziej utalentowanych i najlepiej wyszkolonych zawodników - kończy prawa ręka "Złotego Chłopca".
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: ArktycznaMalpa
Data: 29-04-2012 15:33:56
o czym tu teraz gadac khan musi najpierw wygrac z petersonem przeniesc sie nastepnego dnia do 147 pokonac kogos takiego jak ortiz,berto,bradley i moze zdazy
Autor: Fryto666
Data: 29-04-2012 16:29:07
Khan nigdy nie wygra z Mayweatherem. Nie mniej jednak taka walka na jakimś stadionie w UK dobrze by się na pewno sprzedała więc istnieje możliwość, że do tej walki kiedyś dojdzie.
Autor: jakub88
Data: 29-04-2012 16:48:16
Przed walka z Petersonem było wiele komentarzy, że Khan jest dla Mayweathera za szybki, zbyt aktywny i że na ten moment Floyd by z nim poległ, jakoś teraz liczba takich opini zmalała. W mojej opini Khan kompletnie bez szans z Floydem. Mayweather mowi, że planuje jeszcze 5 walk po Cotto, kogo byście chcieli w tej piątce widziec? Mój typ: Pacquiao, Khan, Saul Alvarez, Martinez, kto mógłby być jeszcze 5?
Autor: znienacka00
Data: 29-04-2012 16:50:11
łatwa kasa dla Floyd'a...
Autor: orion1987
Data: 29-04-2012 20:59:55
np. Devon Alexander jako 5 - to b. dobry bokser walczy troszke niewygodnym stylem...
Autor: lutonadam
Data: 30-04-2012 13:44:25
Jestem pewien że Amir Khan pokona Petersona!A do walki z F.M wyjdzie nie tylko po kase...