TRENER RAHMANA: 'ZMĘCZYMY POWIETKINA'

Dodano: 10 marca 2012 14:41
TRENER RAHMANA: 'ZMĘCZYMY POWIETKINA'
David P. Greisman, Boxingscene.com
Obraz własny

Zdaniem Eddie'ego Mustafy Muhammada, szkoleniowca Hasima Rahmana (50-7-2, 41 KO), sędziowie punktowi podarowali zwycięstwo Aleksandrowi Powietkinowi (24-0, 16 KO) w jego ostatniej walce przeciwko Marco Huckowi (34-2, 25 KO). 32-letni Rosjanin dwa tygodnie temu obronił tytuł WBA World. Obowiązkowym pretendentem do tego pasa jest obecnie 39-letni Rahman.- Wyniki na kartach sędziów punktowych były po prostu śmiechu warte. Huck pobił Powietkina i wszyscy o tym wiedzą. Aleksander został prawdziwie rozbuty. Dwa, trzy razy Huck po prostu zastrzelił go uderzeniami – opisuje Muhammad.Trener Rahmana, podobnie jak obserwatorzy, w walce z Huckiem zauważył też spore braki kondycyjne Powietkina. Ten element Amerykanin chce wykorzystać w walce "Saszy" ze swoim podopiecznym.- Powietkin w ogóle nie rusza głową, dlatego łatwo jest go trafić lewym lub prawym prostym. Nasze jedyne zadanie to doprowadzenie Hasima do optymalnej formy. Obecnie waży jakieś 116 kilo, a chcę, żeby w walce było to 107-109 kg. Powietkin ma szybkie rece, dobrze radzi sobie w pierwszych rundach, ale potem zwyczajnie "umiera". Dlatego zamierzamy zmusić go do twardej walki od samego początku, aby jak najszybciej stracił swoją energię – zapowiada szkoleniowiec.

Według wstępnych informacji, pojedynek Powietkin-Rahman ma się odbyć w drugiej połowie maja w Niemczech na jednej z gal grupy Sauerland Event, której zawodnikiem jest Rosjanin.

 

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: miguelangelcotto
Data: 10-03-2012 14:51:21
W sumie, to Hasim go może ustrzelić...
Autor: Ozi1231
Data: 10-03-2012 15:20:02
Jesli Povietkin bedzie w formie jak z Huckiem to 100% Rahman wygra , a w normalnej formie to 60%-40% dla Rahmana.
Autor: fanBOKSU90
Data: 10-03-2012 15:45:40
Panie Trenerze spokojnie Povietkin sam sie zmeczy jak tak dalej pojdzie:D
Autor: Karule
Data: 10-03-2012 17:03:30
Powietkin to może spokojnie przegrać tą walkę po tym, co pokazał ostatnio.
Autor: josh
Data: 10-03-2012 18:19:44
Rahman to przegra na 100 % . Nie widze innego rozwiazania jak nokaut pod koniec walki
Autor: WARIATKRK
Data: 10-03-2012 18:31:34
Povetkin lepiej się przygotuje nie widzę szans dla wypalonego Rahmana
Autor: MrAdam
Data: 10-03-2012 20:30:19
Povetkin powinien go spokojnie wypunktowac, ale faktem jest ze jak go Skała trafi czysto to Sasza nie będzie sie rozpaczliwie bronił jak z Huckiem tylko będzie logował sie do krainy Oz.
Autor: KapralWiaderny
Data: 11-03-2012 00:08:39
A niech go kurde trafi. Taki "miszcz" ktory nigdy mistrzem nie był to potwarz dla wagi ciężkiej.
Kalendarz imprez