CIEKAWIE W RPA

Dodano: 23 września 2011 14:53
CIEKAWIE W RPA
Piotr Jagiełło, Informacja własna
Obraz własny

Już jutro drugi pojedynek od czasu porażki z Francoisem Bothą stoczy młody Florent Flo Simba (11-1, 10 KO). "Demolition Man" na dystansie ośmiu rund sprawdzi się z byłym olimpijczykiem Daniele Venterem (11-5, 8 KO).

21-letni reprezentant Południowej Afryki w czerwcu boksował z "Białym Bawołem", po pięciu rundach zdecydowanie prowadził na punkty, ale w starciu szóstym dał się złapać pojedynczym uderzeniem i przegrał przez TKO.

Na tej samej gali dojdzie również do walki o mistrzostwo świata IBO w kategorii półśredniej. Doświadczony Kaizer Mabuza (23-7-3, 14 KO) sprawdzi rodaka Chrisa van Heerdena (16-1-1, 10 KO). Według boxrec.com będzie to starcie dwóch najlepszych bokserów w tej kategorii wagowej w swoim kraju (Mabuza #1, van Heerden #2).

To nie koniec emocji w Emperor’s Palace – faworyt gospodarzy Hekkie Budler (18-1, 6 KO) będzie chciał zbić Filipińczyka Michaela Landero (15-4-4, 5 KO). Jeśli tego dokona to sięgnie po wakujący pas IBO w dywizji słomkowej.

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: Hugo
Data: 23-09-2011 15:12:15
Należało jeszcze wspomnieć o walce Thabiso Mchunu - Zack Mwekassa, która w mojej ocenie będzie najciekawsza na tej gali (obok walki Mabuza - van Heerden).
Kalendarz imprez