ADAM KUSIOR O NOWYM SYSTEMIE PUNKTOWANIA

Dodano: 13 maja 2011 14:59
ADAM KUSIOR O NOWYM SYSTEMIE PUNKTOWANIA
Piotr Jagiełło, Nagranie własne
Obraz własny

Zapraszamy na wywiad z Adamem Kusiorem, byłym prezesem PZB, obecnie szefem komisji trenerskiej i delegatem technicznym AIBA. Rozmawiamy na temat zmian w przepisach  dotyczących punktowania walk amatorskich. W obecnym systemie, sędziowie punktowi musieli w ramach jednej sekundy jednocześnie przyznać punkty danemu zawodnikowi. Jeśli testy zakończą się sukcesem, w nowym systemie każdy sędzie punktuje walkę oddzielnie, a po walce wyniki są automatycznie uśredniane.

Piotr Jagiełło

Piotr Jagiełło

Piotr Jagiełło to polski dziennikarz sportowy, który swoją przygodę z mediami rozpoczął w portalu Bokser.org, relacjonując wydarzenia ze świata boksu. Dzięki pasji, wiedzy i zaangażowaniu szybko zyskał uznanie w środowisku sportowym. Z czasem rozwijał karierę w mediach, aż trafił do TVP Sport, gdzie pracuje jako redaktor i komentator. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego boksu w telewizji publicznej.

Czytaj więcej najlepszych treści tego autora!
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: lutonadam
Data: 13-05-2011 18:03:48
Niestety AIBA brnie w "ślepą uliczkę" Nie rozumie takiego "parcia" na "maszynkowe sędziowanie" Na nic przydadzą się jakieś zmiany ,korekty itp.Trzeba po prostu powrócić do tradycyjnego sędziowania .Dostosowywanie systemu szkolenia do "maszynek" to jest jakieś wielkie nieporozumienie i sprowadza boks amatorski na dyscyplinę która nikt nie będzie chciał oglądać.Co oznaczać będzie np. boksowanie za podwójnej gardy.A gdzie technika,taktyka,obrony,szermierka pięściarska?Pozostanie nadal wielki "łomot" i niezrozumiałe werdykty!A szkoda bo z nadzieja oczekiwałem na autentyczne zmiany które podniosą tą dyscyplinę sportu z ...upoadku!
Kalendarz imprez