CLEVERLY ZAPOWIADA SZYBKI NOKAUT

Dodano: 13 lipca 2010 00:53
CLEVERLY ZAPOWIADA SZYBKI NOKAUT
Leszek Dudek, boxingscene.com
Obraz własny

18 września na gali "Magnificent Seven" w Birmingham, Nathan Cleverly (19-0, 9 KO) zmierzy się z Karo Muratem (22-0, 13 KO) w walce o tymczasowy pas WBO w kategorii półciężkiej. 23-letni Brytyjczyk przygotowuje się czerpiąc inspirację z pamiętnego występu Joe Calzaghe, który przed dziewięcioma laty na gali w Cardiff zastopował innego niepokonanego Niemca, Mario Veita, już w pierwszej odsłonie. Cleverly siedział wówczas na widowni i występ walijskiego idola wywarł na nim ogromne wrażenie.

- Joe był znakomity tamtej nocy. Właśnie takie wydarzenia przybliżały mnie do kariery zawodowego pięściarza. Dla Niemców była to straszna noc i nie inaczej będzie 18 września. Z walki na walkę jestem coraz silniejszy. Gdy w wieku 18. lat zaczynałem karierę, byłem tylko dzieciakiem, który nie potrafił mocno bić. Teraz jestem dużym, silnym półciężkim, który może zastopować każdego kto stanie mu na drodze. Szanuję Murata, bo nikt go jeszcze nie pokonał, a tacy jak on zawsze wychodzą do ringu z myślą, że mogą sięgnąć po zwycięstwo. Jestem jednak dobrej myśli i zacznę bardzo ostro, bo pamiętam reakcję widowni na skuteczne akcje Calzaghe z walki z Veitem - powiedział Cleverly.

Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
KOMENTARZE
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby skomentować ten artykuł...
KOMENTARZE ZE STARSZEJ WERSJI SERWISU
Autor: Grzywa
Data: 13-07-2010 01:14:34
Och kurde, a zeby tak z Cyganem!
Autor: THMA
Data: 13-07-2010 02:33:26
a wiadomo co z Cyganem właśnie? Kiedy walka?
Autor: pain3hp
Data: 13-07-2010 07:11:37
kto wierzy w siły cygana wpisywać miasta, ja startuje: KRAKÓW
Autor: lucyfair
Data: 13-07-2010 08:47:32
No to chyba tylko Kraków, he he he
Autor: tonka
Data: 13-07-2010 14:14:52
Mam nadzieję, że Nathan rozbije w końcu tego siłowego drewniaka bez balansu...od Sauerlanda.
Autor: Maynard
Data: 13-07-2010 14:25:28
The Ring opisując sytuację w półciężkiej napisali, że Karo Murat jest w tej wadze "most avoided". No to wreszcie ktoś z czołówki się na niego zdecydował. Zwycięzca tej walki powinien dostać propozycję od Dawsona/Pascala(chociaż to nierealne, bo o WBO się biją).
Autor: McCall
Data: 13-07-2010 15:39:13
Maynard, może i to racja ale nie sądzę, żeby ci co rzekomo unikają Murata robili to ze względu na wielkie umiejętności Irakijczyka. Raczej obawiają się sztuczek Wilfrieda S. A z tym Dawsonem lub Pascalem to mam nadzieję, że to dowcip. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby taki Dawson przyjeżdżał do stajni Augiasza, aby walczyć z jakimś kołkiem Sauerlanda, już większy sens miałaby trzecia walka z Tarverem.
Autor: Ghostbuster
Data: 13-07-2010 19:02:15
z Dawsonem to niech lepiej zmierzy się Brahmer,
Autor: Maynard
Data: 14-07-2010 08:13:20
o Dawsonie napisalem, bo mam nadzieje, ze wygra Cleverly:) I to on moglby powalczyc o WBC. A Murat tak, ale pdo warunkiem, ze nie w Niemczech.
Kalendarz imprez