MAŁE PIĘŚCI: MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W SOSNOWCU
Oto najważniejsza lektura Waszego doczesnego życia, miniaturowy reportaż z mistrzostw Śląska w Sosnowcu. Musicie zrozumieć, że boks jest ortodoksyjną religią.
Oto najważniejsza lektura Waszego doczesnego życia, miniaturowy reportaż z mistrzostw Śląska w Sosnowcu. Musicie zrozumieć, że boks jest ortodoksyjną religią.
Druga część proroczej oktalogii ''Małych pięści'', która opisuje przebieg najważniejszych walk nadchodzącego okresu bezkrólewia. Tym razem bierzemy na warsztat pojedynek Kowaliow vs Stevenson, jak zawsze rzucając wyzwanie dziennikarzom i czytelnikom. Ta wojna się nigdy nie skończy.
Majowe starcie Floyda Mayweathera z Mannym Pacquiao będzie ostatnią wieczerzą. Dwaj liderzy rankingów P4P wkrótce zakończą swój bokserski żywot. Nastaną wojny sukcesyjne, które cyklicznie wyłaniają nowych władców. Ten niespokojny okres zbiega się z reformą Ala Haymona, powrotem pięściarstwa do ogólnodostępnych stacji. Przyszli władcy staną się ikonami globalnej wioski.
Kilka słów na jeden z tematów, o które zahaczyłem niedawno w emocjonalnym ''Burdelu''. Dziś będzie nieco chłodniej. Mam nadzieję, że sprowokuję środowiskową dyskusję i skłonię osoby rządzące polskim boksem do refleksji. Potrzebujemy jej bardziej niż kiedykolwiek. Czas wyrzucić seksizm z pięściarskich aren.
Oczy bokserskiego świata będą dziś zwrócone na Makau. Zobaczymy tam bohatera współczesnych Chin, Zou Shiminga w starciu z tajskim Bernardem Hopkinsem, znakomitym Amnatem Ruenroengiem. Stawka jest bardzo wysoka, szczególnie dla pewnego starego satrapy. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.
Oczy bokserskiego świata będą dziś zwrócone na Londyn i Belfast. Zobaczymy tam przedstawicieli wyspiarskiej śmietanki, Tysona Fury'ego i Carla Framptona w niezwykle ważnych walkach o wysokiej wartości sportowej. Do tego elektryzujący występ Chrisa Eubanka Juniora, samozwańczego króla wagi średniej. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.
Pisanie o boksie powinno być sportem kontaktowym, opartym na rywalizacji. Dlatego na Waszych oczach rodzi się dżihad ''Małych pięści'', nowego cyklu artykułów, który zdominuje polską scenę. ''Małe pięści'' to głównie rzeczy doraźne, pisane z potrzeby chwili. Bardziej dopracowany, artystowski styl znajdziecie w ''Aperiodyku bokserskim'', zinie wydawanym przez wydawnictwo Ebr. Ta wojna się nigdy nie skończy.
Ten apel kieruję do czytelników Bokser.org. Także do byłych i obecnych redaktorów. Wskrześmy wspólnie rozmowę o boksie kubańskim. Przypomnijmy dawne publikacje Orga i piszmy nowe. Celowo nadałem dzisiejszemu tekstowi charakter szkicowy, ma on stanowić impuls do rozwinięcia tematu. Jutro należy do niezależnego dziennikarstwa, na przekór wpływom promotorów i telewizji.
Za trzy tygodnie Tomasz Adamek wejdzie do ringu z Arturem Szpilką. Konferencja prasowa przed tą walką z pewnością rozpali emocje kibiców. ''Tygodnik bokserski'' odsłania tymczasem szokujące kulisy konferencji, która była wstępem do starcia Adamek vs Kliczko.
Frustracje i obsesje wykluczonego pismaka, wstrząsający zapis psychozy, która trawi opuchnięty mózg. Oto ''Tygodnik bokserski'' w wersji punkowej.
Dziś na łamach tygodnika kolejna premiera wiersza Paula Polansky'ego. Autor kontynuuje tematykę poruszaną w ''Dniu św. Patryka w Dakotach''. Na ringu w indiańskim rezerwacie zobaczymy między innymi ''olbrzymkę z plemienia Siuksów i lesbę/ze szczepu Omaha.''
Sweet science fiction z elementami reportażu, czyli druga odsłona ''Wizytówek'': kulisy wizyty Andrzeja Wasilewskiego i Artura Szpilki w ambasadzie USA.
Przed Wami zapowiadana w zeszłym tygodniu pierwsza część reportażu o meczu polskiej drużyny z Kubańczykami. Materiał jest gorący jak Hawana.
Zanim pojawią się kolejne odcinki ''Wizytówek'', ''Tygodnik bokserski'' przedstawia fragment reportażu o meczu polskiej drużyny z Kubańczykami. W przyszłym tygodniu będziecie mogli przeczytać pierwszą część tej długiej opowieści.
Moje skarby, które nigdy mnie nie zdradzą. Moje bokserskie historie. Moje piękne wizytówki...
Od poezji Bukowskiego przez sparing z Sugarem Rayem Robinsonem do cygańskiego holocaustu. Krótki wywiad z autorem ''Zapisków walczącego świra'' przeprowadzony w katowickim klubie ''Katofonia'', zapowiedź wywiadu-rzeki.
Spotkanie z Paulem Polanskym było chyba najbardziej inspirującym wydarzeniem w moim życiu. W ''Tygodniku Bokserskim'' będę do Polansky'ego wracał wielokrotnie - dziś premiera jego wiersza ''Dzień Św. Patryka w Dakotach''. Paul po raz kolejny posyła czytelnika na deski swoją firmową kombinacją tragizmu, głębokiej refleksji i poczucia humoru. KTFO.
Obrazy rozpadu dawnego świata, czyli ''Tygodnik bokserski'' na kanwie pogrzebu Zbigniewa Pietrzykowskiego. Zanim wrogowie boksu zszargają resztki godności, oddajmy cześć zmarłym mistrzom i bijmy na alarm.
W dzisiejszym ''Tygodniku bokserskim'' czeka Was podróż do Chicago i jego miasta partnerskiego - Bagdadu. Motywem przewodnim jest jak zawsze boks, a towarzyszą mu między innymi raperzy-mordercy, szamani drill music.
W nowym cyklu na łamach Boxrep.eu i Bokser.org poznacie rok z życia piszącego o boksie. ''Tygodnik bokserski'' to refleksje, impresje, koncepty i eksperymenty. Kości zostały rzucone.
Krzysztof Cieślak vs Rafał Kaczor, czyli najbardziej kontrowersyjna walka w historii polskiego boksu zawodowego.
Kliczko potrzebuje Powietkina. Ich wielka walka w Moskwie pozwoli wadze ciężkiej zapłonąć nowym ogniem.
Czwarta część tetralogii poświęconej Guillermo Rigondeaux.
Trzecia część tetralogii poświęconej Guillermo Rigondeaux.
Irlandzka walka Kubańczyka, od której zależały losy pewnego filmu...
Portret walki Rigondeaux vs. Donaire. Druga część tetralogii poświęconej Szakalowi.
Walka trenera Nonito Donaire'a z kubańskim mańkutem, czyli spojrzenie na taktykę Roberta Garcii.
Pierwsza część tetralogii poświęconej Guillermo Rigondeaux.
Fragment reportażu, który opublikuje wydawnictwo Ebr.
Rzecz o królu Leopoldzie, urodzonym w Kongo austriackim bokserze i świecie Andrzeja Wasilewskiego.
Dodatek do trylogii ''Dziedzictwa trzech patriarchów''. Zajmiemy się wybranymi sparingami Jonesa Juniora, Hopkinsa i Toneya.
Roy Jones vs Bernard Hopkins - decydujące starcie. James Toney stoi już na trzecim miejscu. Trzecia część cyklu porównującego dziedzictwa trzech wielkich mistrzów.
Idol Manny'ego Pacquiao kontra brytyjski Ugandyjczyk. Kultowa walka na stadionie w Viareggio.
Dziś pora na ocenę wartości dziedzictwa ''Kata'' Hopkinsa.
Czysto zabawowe porównanie dziedzictw Jamesa Toneya, Roya Jonesa Juniora i Bernarda Hopkinsa.
Jedna z najdziwniejszych historii w brytyjskim boksie.
Czy bracia Fury są przyszłością wagi ciężkiej?
Jedyna walka 'silniejszego niż strach' gdańszczanina w Stanach Zjednoczonych.
Poruszające wejścia bokserów do ringu ze szczególnym uwzględnieniem Bernarda Hopkinsa.
Pierwszy odcinek nowego cyklu artykułów, opowiadających o ważnych z przeróżnych powodów walkach.
Czy panowanie króla P4P dobiega końca?
Refleksje po burzliwych wydarzeniach ostatniego dnia.
Przełomowy odcinek cyklu.
Kilka refleksji na temat nadchodzących wojen.
O złotym medalu Antosia Joshuy słów kilka.
Kolejny odcinek owianej tajemnicą serii.
Walki Toneya i SRR w whistlerowskim porównaniu Merchanta.
Homoseksualizm to w pięściarstwie absolutne tabu.
Prawdopodobnie najdłuższy tekst w historii bokser.org