BELLEW CHWALI WBO ZA WYZNACZENIE WALKI USYKA Z PARKEREM

Redakcja, Media społecznościowe

2025-03-14

Tony Bellew należy do grona największych fanów Aleksandra Usyka (23-0, 14 KO) i z wielkim zadowoleniem przyjął informację o tym, że mistrz WBC/WBA/WBO wagi ciężkiej dostał nakaz walki z Josephem Parkerem (36-3, 24 KO).

Taki pojedynek zarządziła federacja WBO. Panowie dostali w środę 30 dni na negocjacje. Jeśli nie dojdą do porozumienia, organizatora takiej potyczki wyłoni przetarg.

"Raz po raz rzucali Josepha Parkera wilkom na pożarcie, a on za każdym razem wracał, prowadząc stado. Po problemie z walką z Dubois mógł po prostu poczekać i iść dalej, ale on wziął walkę z Bakole i pobił go. W końcu został za to wszystko nagrodzony, moim zdaniem bardzo zasłużenie. Brawa dla federacji WBO za zrobienie tego, co słuszne" - napisał Bellew w swoich mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że bombardier z Liverpoolu, były mistrz świata kategorii cruiser, przegrał z Usykiem w ósmej rundzie.