JOSHUA POKPIŁ SPRAWĘ?
Anthony Joshua (28-4, 25 KO) przekombinował? Były dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej miał zagwarantowany rewanż z Danielem Dubois (22-2, 21 KO), z którym przegrał we wrześniu (KO 5). Wybrał inaczej, został na lodzie i być może długo będzie musiał czekać na swoją szansę.
AJ dostał lanie od młodszego rodaka, ale to nie tak, że bał się rewanżu. Dał się po prostu namówić swojemu promotorowi, by poczekać na zwycięstwo, a nawet porażkę Tysona Fury'ego w starciu z Aleksandrem Usykiem (23-0, 14 KO). Bo niewątpliwie walka Fury vs Joshua pobiłaby wszelkie rekordy popularności. Ale Fury nieznacznie przegrał, a co gorsze dla AJ-a, zaraz potem ogłosił zakończenie kariery. W międzyczasie Dubois zakontraktował już walkę z Josephem Parkerem (35-3, 23 KO). Dzieli nas od niej już tylko jedenaście dni.
Problem w tym, że Dubois, mistrz IBF, w razie zwycięstwa nie będzie myślał o Joshui, tylko o rewanżu z Usykiem (WBC/WBA/WBO). Tak przynajmniej twierdzi Frank Warren, promotor Dubois.
- Przede wszystkim Daniel musi najpierw przejść przez trudną walkę w Rijadzie 22 lutego. To nie będzie spacerek po parku, tylko trudna przeprawa z groźnym przeciwnikiem. A jeśli wygra, będzie miał przed sobą wiele ciekawych opcji. Wiem jednak, że walką, której najbardziej chce, jest rewanż z Usykiem. Ich pierwsza potyczka była kontrowersyjna. Do dziś wierzę, że Usyk dostał cztery minuty odpoczynku po prawidłowo zadanym ciosie. W każdym bądź razie wierzę, że robiący konsekwentnie postępy Daniel dziś może pobić Usyka. I będzie dążył do tego pojedynku - powiedział Warren.
a z jakimi szybkimi technikami AJ walczył? Tylko Usyk, na tle którego w drugiej walce wyglądał nie gorzej niż Fury w rewanżu. AJ nie może wychodzić do pressure fighterów, którzy wyjdą urwać mu łeb. Z zawodnikami technicznymi to on może spokojnie wygrywać, tylko takich obecnie brakuje w HW.
Jak dla mnie to wezmą Wildera, low risk high profit. Później będą liczyć na powrót Tysona lub wynik walki Whyte vs Joyce i wezmę któregoś z nich.
..dla Mnie Antek zawsze byl faworytem tego starcia
..
No ja akurat pisalem ze AJ polegnie z DD..