KLĄTWA PRZEŁAMANA! JULIA SZEREMETA Z MEDALEM OLIMPIJSKIM!

Julia Szeremeta (57 kg) w pierwszym pojedynku pokonała Omaylin Alcala z Wenezueli, potem Tinę Rahimi z Australii, a przed momentem Ashleyann Lozadę z Portoryko i zapewniła sobie olimpijski medal!

Młoda Polka dobrze weszła w ten pojedynek. Kąsała z doskoku lewym prostym, a rundę zaakcentowała serią trzech ciosów. Dwa pierwsze nie doszły do celu, ale trzeci - prawy sierp - wylądował na głowie rywalki i nasza reprezentantka prowadziła u wszystkich sędziów.

Portorykanka zaatakowała po przerwie, raz nawet trafiła prawą ręką, ale druga odsłona również pod kontrolą Julki. Dlatego po sześciu minutach wiedzieliśmy, że tylko katastrofa może zabrać jej medal. Wygrywała pewnie 20:18, a rywalka musiała postawić wszystko na jedną kartę.

Postawiła, ale nasza młoda dziewczyna miała wszystko pod kontrolą i pewnie dowiozła wygraną do końca! Tak oto zdobyliśmy pierwszy medal olimpijski w boksie od Barcelony w 1992 roku, kiedy na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Bartnik. Brawo!

Sędziowie punktowali na korzyść Szeremety 29:28 i czterokrotnie 30:27.