REMIS POGODZIŁ RYWALI
Chojnice. VIII Memoriał Tadeusza Kiedrowskiego. Wynik meczu Województwo Pomorskie – Stal Kaliningrad ustalony został w ostatniej walce, w której Dawid Oerlich przegrał niejednogłośnie na punkty z Rosjaninem Aleksandrem Pierłatowem. Zapraszamy do obszernej fotorelacji
W potyczce Oerlicha z Pierłatowem po dwóch rundach, na kartach punktowych sędziów, widniał wynik nierozstrzygnięty. U jednego Polak prowadził 20:18, u drugiego było odwrotnie (18:20), u trzeciego był remis 29:29. - Ostatnie starcie przesądzi o wszystkim – zaznaczył przekonująco słupczanin Sławomir Kozłowski, sędzia główny zawodów.
W trzeciej odsłonie obaj pięściarze nie byli dłużni zadawania ciosów. Miejscowa licznie zgromadzona publiczność, w hali Centrum Park, nie szczędziła braw, choć bliżej sercem była za Polakiem. W końcówce starcia wychowanek Ringu Kociewie zaczął boksować w defensywie, a nie mający nic do stracenia Rosjanin wykorzystywał błędy Polaka w obronie. Na finiszu przy linach zadał efektowną serię ciosów, i ten fragment prawdopodobnie zadecydował o jego wygranej.
Niecierpliwość, cisza i oklaski po gongu
Gong i w hali zapanowała cisza. Kibice z niecierpliwością oczekiwali na ostateczny werdykt, a arbiter główny Sławomir Kozłowski skrupulatnie w komputerze przeglądał punktację sędziów.
Po chwili ogłoszono zwycięstwo Aleksandra Pierłatowa, na punkty 2:1. Werdykt skwitowano oklaskami. A my przy okazji sprawdziliśmy punktację sędziów, która przedstawiała się następująco: Kamila Zawół – 30:27, Patryk Kwiatkowski – 27:30 i Jakub Gitlin – 29:28 dla Rosjanina.
- Ten remis 8:8. w końcowym rozrachunku, nie krzywdzi żadnej drużyny – argumentował obserwujący mecz Roman Ślagowski, wiceprezes PZB, jednocześnie prezes POZB w Gdańsku.
Szczęście było przy Polaku
Roman Ślagowski: Rosjanie powinni wygrać we wcześniejszym pojedynku, w którym zmierzyli się Kamil Augustyński z Artemem Dyrdinem. Tymczasem było odwrotnie i szczęście uśmiechnęło się do naszego reprezentanta.
Z ekipy reprezentacji województwa pomorskiego nie mieli kłopotów z pokonaniem rywali: Szymon Szczukowski i Szymon Piekarski. Ten ostatni zaś nie przebywał w ringu długo, bo zaledwie kilkanaście sekund. Będący w niebieskim narożniku sekundant z Rosji Leonid Pligowka tuż po gongu rzucił na ring ręcznik. A tym postanowieniem trenera zza wschodniej granicy wychowanek Boksera Chojnice był bardzo zdziwiony. Sam nie wiedział o co chodzi i nie był w stanie pojąć dlaczego nie dano mu szansy rywalizować z przeciwnikiem.
Rosjanie zachowali się fair
Tłumaczy Roman Ślagowski: Mam nadzieję, że to nie jest znak protestu Rosjan, którzy nie mogą się pogodzić z wcześniejszym werdyktem. Przecież kibice chcą bokserskich walk, a nie improwizacji.
Na szczęście tak się nie stało i w trzech ostatnich walkach dwie z nich zakończyły się na punkty. Ponadto w polskim zespole z dobrej strony zaprezentował się Marcel Labuda (Czarni Słupsk), który pokonał rywala i zdobył pierwsze dwa punkty dla reprezentacji województwa pomorskiego.
Sobota, 16.11.2019, POZB Gdańsk – Stal Kaliningrad 8:8, wyniki poszczególnych walk:
młodzicy, waga 44 kg: Marcel Labuda (Czarni Słupsk) vs Artem Daniłow, na punkty 3:0 (wynik meczu 2:0)
waga 52 kg: Oskar Szulc (Nowi Boxing Polnica) vs Władimir Owsannikow, rsc 1 runda (wynik meczu 2:2)
waga 56 kg: Szymon Szczukowski (Boxing Team Chojnice) vs Kirył Somin, pkt. 3:0 (wynik meczu 4:2)
waga 59 kg: Kamil Augustyński (Boxing Team Chojnice) vs Artem Dyrdin, pkt. 2:1 (6:2)
kadeci, waga 70 kg: Szymon Piekarski (Bokser Chojnice) vs Edgar Lukhis, poddanie przez sekundanta (AB) 1 r. (8:2)
waga 75 kg: Błażej Dunajski (Ring Kociewie) vs Eduard Ponamierow, pkt. 0:3 (8:4)
juniorzy, waga lekka: Damian Kryża (Bombardier Gdynia) vs Witalij Stjepanow, AB 1 r. (8:6)
seniorzy, waga lekkopółśrednia: Dawid Oerlich (Ring Kociewie) vs Aleksander Pierłatow, pkt. 1:2 (8:8)
Rozegrano walkę (grupa kadetów, waga powyżej 80 kilogramów) towarzyską pomiędzy chojniczanami: Mateuszem Gappą (Boxing Team) i Aleksandem Olkowskim (UKS Bokser). Sędziowie wypunktowali remis.
Obsada sędziowska: delegat sportowy: Wiesław Rupiński (Gdańsk), sędzia główny Sławomir Kozłowski (Słupsk), ring/punkty: Kamila Zawół, Patryk Kwiatkowski, Jakub Gitlin, Tomasz Zaborowski, Józef Łysak (wszyscy POZB Gdańsk).
Hymny, otwarcie, dopisali wychowankowie
Na początku, przed pierwszym uderzeniem w gong, zespoły weszły do ringu i odegrano hymny narodowe. Następnie odbyła się prezentacja składów, a wicestarosta Mariusz Paluch, w asyście burmistrzów Chojnic Arseniusza Finstera i Adama Kopczyńskiego dokonał otwarcia zawodów. Siedzący przy ringu wychowankowie Patrona też nie zawiedli. Widzieliśmy czołowych pięściarzy ówczesnej Chojniczanki m.in: Andrzeja Brzezińskiego, Zbigniewa Ejsmonta czy wspomnianego Józefa Łysaka. Stawili się również byli szkoleniowcy, którzy przez wiele lat współpracowali z Tadeuszem Kiedrowskim - jak Jerzy Dończyk i Kazimierz Poteracki.
Niezawodni kibice i sponsorzy
Aby publiczności dać pięściarską gratkę, w przerwach meczu z udziałem zawodników chojnickiego Centrum Sztuk Walki odbył się pokaz jujutsu. Nie zapomniano o wręczeniu pucharów dla pięściarzy i nagród dla kibiców. - Dziękuję za pomoc urzędowi naszego miasta, niezawodnym sponsorom, dyrekcji Parku Wodnego, a także osobom: Marcinowi Łęgowskiemu, Rafałowi Olkowskiemu, Stanisławowi Królowi, Waldemarowi Piekarskiemu i wielu innym, bezimiennym za pomoc w organizacji ósmego memoriału – podsumował Andrzej Plata, pomysłodawca imprezy, jednocześnie były pięściarz Chojniczanki i wychowanek Tadeusza Kiedrowskiego. - Cieszę, że nie zawiodła publiczność i wielu zaproszonych gości – dodał.
Prezentujemy obiektywem Bartosza Zakrzewskiego szeroki wachlarz zdjęć z VIII Memoriału Tadeusza Kiedrowskiego. Relacja znajduje się także na bokserskim blogu Sławomira Ciary.