SZEŚCIU POLAKÓW WYSTĄPI NA ME W MIŃSKU
Redakcja, Informacja własna
2013-04-30
Podczas Mistrzostw Europy Seniorów, które w dniach od 30 maja do 9 czerwca odbędą się w Mińsku, Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników. Wybrańcami trenera Huberta Migaczewa są: Dawid Jagodziński (49 kg), Mateusz Mazik (56 kg), Mateusz Polski (60 kg), Tomasz Kot (69 kg), Ireneusz Zakrzewski (75 kg) i Mateusz Tryc (81 kg).
Przypominamy, że Kot i Zakrzewski są finalistami zakończonego w piątek 30. MTB im. Feliksa Stamma, zaś Mazik i Polski odpadli w półfinałach wspomnianej imprezy. W pewnym sensie zaskoczeniem jest nominacja dla Mateusza Tryca, któremu nie wiodło się w lidze WSB i który nie startował w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w Zawierciu.
Gdzie nasz największy talent??????????????
Obrodziło Mateuszami w kadrze.
Powodzenia chłopaki.
Ale coś mi tu nie gra jednak bo na Sportowych Faktach z 18 kwietnia Migaczew mowił,że Michelus chory, a na fejsie gdzie sprawdziłem jak napisał DrewnoDiablo to on 16 kwietnia paradował w Poznaniu zdjecie zamieszczone jego wpisy. 13 kwietnia na zdjęciu z dziewczyną. 10 kwietnia zdjecie z kadrą we Włoszech. Na każdym z tym zdjęć np ta sama długość włosów więc zdjecia na gorąco wrzucane tak jak i te z Chorwacji. Na chorego to on nie wyglądał- ale to moja ocena ja nie lekarz. Ale czy do Chorwacji to jedziemy z minuty na minute? czy planujemy przynajmniej z miesiąc wcześniej? - Może ja mam jednak złe skojarzenia wiec sami to ocencie. Ale dziewczynę ma ładną extra i jeżeli kocha to miłość w życiu jest najważniejsza oprócz zdrowia jak mowiła moja babcia. On jeszcze modelem zostanie zobaczycie i nie pisze tego po złości. Jako junior dał nam dużo radości i nie można mieć pretensji nawet jeśli skończy z boksem. To już dorosły człowiek i ma prawo robić co chce, a że my KIBICE zawiedzeni trudno taki nasz los. Podzękujmy mu za to co było i tyle bo nie raz dostarczał nam dużo radości.
.Dawic baw sie tak dalij.Dziewczyna przezyje do 67 tyranuia na grosz na jej utrzymanie.Czy ty?...Hmmm nie wiem.Milej zabnawy.
To samo z Migaczewem. Kto mógł jechać zamiast Tryca? Jest słaby, ale nie ma lepszych w tej wadze. Niestety, z pustego i Migaczew nie naleje.
Słusznie napisał : TerraPoloniae, że Mateusz był bliski nominacji olimpijskiej, z tego co pamiętam dzielił go 1 pkt ( no w sumie 2, gdyż przegrał jednym) Nikt na niego nie stawiał wtedy. Z zawodników występujacych w Trabzonie miał najkrótszy staż treningowy,a osiagnął najwięcej (fakt przede wszystkim Rafał Kaczor został niesłusznie uznany za przegranego)
I w mojej skromnej ocenie cenię wyżej naprawdę ambitnego skromnego rzemieślnika, który swoją ambicją, postawą na ringu i poza ringiem daje przykład innnym zawodnikom,niż BEZMYŚLNEGO TALENCIARZA.
Chroń nas "Panie Boże" przed "TALENTAMI", którym popier.. się w głowach, którzy nie potrafią zrozumieć tego, że na wszystko w życiu trzeba zapracować. Zrozumieć, że jest czas i na zabawę i na PRACĘ i którym wydaje się, że to medale największych imprez czekają na nich, a nie oni na medale.Na "szczęście" choc to smutne, te "TALENTY" tak jak szybko się pojawiają tak szybko znikają (choć im się wydaje, że trwać będą wiecznie) i nie "zarażają" innych swoją asportową postawą.
Tym bardziej dziwi mnie postawa niktórych TALENTÓW, którzy rozmieniają swoj talent na drobne, wiedząc, że kondycja polskiego boksu nie zapewnia im szklarniowych warunków rozwoju i gdy już uda im się wyszarpac sukces to zamiast go pielęgnować ..rozmieniają go. Eh długo by pisac
A co do składu kadry, tak "krawiec kraje jak mu materiału staje" Myślę sobie, że choć niektorzy zawodnicy mogą czuć się pominięci, to wg mnie kilku zawodników ma zbliżone umiejętności, a wybrać należało kogoś..
Nic tak nie podnosi poziomu jak rywalizacja..zdrowa rywalizacja.
Jeżeli, ktorys z naszych zawdoników zdobędzie medal to w mniejszym lub większym zakresie skorzystają na tym także i Ci co zostali w domu. I tego życzmy sobie wszyscy. POWODZENIA!!!!
I tak za zajęcie:
A) 1 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 4600 zł
B) 2 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 3680 zł
C) 3 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 2990 zł
D) 4 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 2530 zł
E) 5 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 2070 zł
F) 6 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 1610 zł
G) 7 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 1300 zł
H) 8 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 920 zł
Poniżej tekst aktualnego Rozporządzenia w sprawie Stypendiów
( wybaczcie zaśmiecanie tutaj miejsca-ale myślę, że robię to w pozytywnym celu)
Zatem wystarczy osiągnąć ćwierćfinał i ma się szanse na stypendium nawet do kwoty 2070 zł.
Dz.U.2012.1130 ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI1)
z dnia 15 października 2012 r.
w sprawie stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej
(Dz. U. z dnia 16 października 2012 r.)
Na podstawie art. 32 ust. 7 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa szczegółowy tryb przyznawania, wstrzymywania i pozbawiania stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym, zwanych dalej "stypendiami", podstawę i wysokość stypendium oraz czas, na jaki może zostać przyznane.
§ 2. 1. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej, zwany dalej "ministrem", przyznaje stypendium na pisemny wniosek właściwego polskiego związku sportowego.
2. Minister może przyznać członkowi kadry narodowej stypendium także z własnej inicjatywy.
3. Polski związek sportowy składa wniosek, o którym mowa w ust. 1, w terminie 30 dni od dnia osiągnięcia wyników sportowych, o których mowa w § 4 ust. 2 i 3.
4. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, zawierającego imię, nazwisko, datę urodzenia zawodnika oraz propozycję wysokości i okresu przyznania stypendium, dołącza się:
1) uzasadnienie wniosku;
2) dokument potwierdzający osiągnięte wyniki sportowe, o których mowa w § 4 ust. 2 i 3;
3) dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej, paraolimpijskiej lub do igrzysk głuchych, imiennej lub dla kraju, o których mowa w § 4 ust. 2 pkt 4, wydany odpowiednio przez Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski albo Polski Związek Sportu Niesłyszących;
4) pisemne zobowiązanie członka kadry narodowej do realizacji odpowiednio programu przygotowań do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych albo programu przygotowań do mistrzostw świata lub mistrzostw Europy, opracowanego przez właściwy polski związek sportowy, oraz do udziału w tych zawodach.
5. Stypendium jest przyznawane od miesiąca następującego po miesiącu, w którym został osiągnięty wynik sportowy uprawniający do stypendium.
§ 3. 1. Stypendium za osiągnięte wyniki sportowe, o których mowa w § 4 ust. 2 pkt 1, przyznaje się na okres do 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
2. Stypendium za osiągnięte wyniki sportowe, o których mowa w § 4 ust. 2 pkt 2 i 3, przyznaje się na okres do 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do końca danego roku kalendarzowego.
3. Stypendium za osiągnięte wyniki sportowe, o których mowa w § 4 ust. 2 pkt 5 i 6 oraz ust. 3, przyznaje się na okres do 12 miesięcy.
4. W przypadku mistrzostw świata lub mistrzostw Europy rozgrywanych w roku igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych stypendium może zostać przyznane do wysokości podstawy stypendium do końca danego roku kalendarzowego.
§ 4. 1. PODSTAWĘ USTALENIA MIESIĘCZNEJ WYSOKOŚCI STYPENDIUM STANOWI KWOTA 2.300 ZŁ, ZWANA DALEJ "PODSTAWĄ".
2. Członek kadry narodowej, który uczestniczył we współzawodnictwie sportowym objętym programem igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych oraz w mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy w konkurencjach olimpijskich, może otrzymać stypendium:
1) jeżeli w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich lub igrzyskach głuchych zajął:
a) 1 miejsce - do wysokości 3,30-krotności podstawy,
b) 2 miejsce - do wysokości 2,90-krotności podstawy,
c) 3 miejsce - do wysokości 2,55-krotności podstawy,
d) 4 miejsce - do wysokości 2,30-krotności podstawy,
e) 5 miejsce - do wysokości 2,10-krotności podstawy,
f) 6 miejsce - do wysokości 1,90-krotności podstawy,
g) 7 miejsce - do wysokości 1,70-krotności podstawy,
h) 8 miejsce - do wysokości 1,50-krotności podstawy;
2) jeżeli w mistrzostwach świata w kategorii seniorów zajął:
a) 1 miejsce - do wysokości 2,90-krotności podstawy,
b) 2 miejsce - do wysokości 2,50-krotności podstawy,
c) 3 miejsce - do wysokości 2,10-krotności podstawy,
d) 4 miejsce - do wysokości 1,80-krotności podstawy,
e) 5 miejsce - do wysokości 1,60-krotności podstawy,
f) 6 miejsce - do wysokości 1,40-krotności podstawy,
g) 7 miejsce - do wysokości 1,20-krotności podstawy,
h) 8 miejsce - do wysokości 1,00-krotności podstawy;
) JEŻELI W MISTRZOSTWACH EUROPY W KATEGORII SENIORÓW ZAJĄŁ:
A) 1 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 2,00-KROTNOŚCI PODSTAWY,
B) 2 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 1,60-KROTNOŚCI PODSTAWY,
C) 3 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 1,30-KROTNOŚCI PODSTAWY,
D) 4 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 1,10-KROTNOŚCI PODSTAWY,
E) 5 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 0,90-KROTNOŚCI PODSTAWY,
F) 6 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 0,70-KROTNOŚCI PODSTAWY,
G) 7 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 0,50-KROTNOŚCI PODSTAWY,
H) 8 MIEJSCE - DO WYSOKOŚCI 0,40-KROTNOŚCI PODSTAWY;
4) jeżeli uzyskał kwalifikację olimpijską, paraolimpijską lub do igrzysk głuchych potwierdzoną przez właściwą międzynarodową organizację sportową:
a) przy kwalifikacji imiennej - stypendium do wysokości podstawy na okres do końca miesiąca, w którym zakończono igrzyska olimpijskie, igrzyska paraolimpijskie lub igrzyska głuchych,
b) przy kwalifikacji dla kraju - stypendium dla zawodników, którzy uzyskali kwalifikację do 50% wysokości podstawy na okres do końca miesiąca, w którym zakończono igrzyska olimpijskie, igrzyska paraolimpijskie lub igrzyska głuchych;
5) jeżeli w mistrzostwach świata w kategorii młodzieżowców lub w kategorii juniorów we współzawodnictwie międzynarodowym w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich zajął:
a) 1 miejsce - do 0,90-krotności podstawy,
b) 2 miejsce - do 0,70-krotności podstawy,
c) 3 miejsce - do 0,50-krotności podstawy;
6) jeżeli w mistrzostwach Europy w kategorii młodzieżowców lub w kategorii juniorów we współzawodnictwie międzynarodowym w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich zajął:
a) 1 miejsce - do 0,50-krotności podstawy,
b) 2 miejsce - do 0,40-krotności podstawy,
c) 3 miejsce - do 0,30-krotności podstawy.
3. Członek kadry narodowej, który uczestniczył we współzawodnictwie międzynarodowym nieobjętym programem igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych, może otrzymać stypendium:
1) jeżeli w mistrzostwach świata w kategorii seniorów zajął:
a) 1 miejsce - do 1,00-krotności podstawy,
b) 2 miejsce - do 0,70-krotności podstawy,
c) 3 miejsce - do 0,50-krotności podstawy;
2) jeżeli w mistrzostwach Europy w kategorii seniorów zajął:
a) 1 miejsce - do 0,75-krotności podstawy,
b) 2 miejsce - do 0,45-krotności podstawy,
c) 3 miejsce - do 0,40-krotności podstawy.
4. Członek kadry narodowej zajmujący miejsca od 1 do 3 w igrzyskach olimpijskich lub mistrzostwach świata, realizujący indywidualny program szkolenia, może otrzymać stypendium składające się z części:
1) podstawowej - związanej z osiągniętym wynikiem sportowym zgodnie z § 4 ust. 2 pkt 1 lub 2, oraz
2) zmiennej - przyznawanej na okres kolejnych 3 miesięcy po udokumentowaniu realizacji programu szkolenia; część zmienna stypendium może wynieść do wysokości 0,70-krotności podstawy.
§ 5. 1. Członek kadry narodowej może otrzymać stypendium, jeżeli w zawodach, o których mowa w § 4 ust. 2 i 3, brało udział co najmniej 8 państw w danej konkurencji, przy czym w konkurencjach indywidualnych brało udział co najmniej 12 osób, a w konkurencjach zespołowych co najmniej 8 drużyn, osad lub załóg.
2. Jeżeli regulamin zawodów przewiduje udział mniejszej liczby osób, drużyn, osad lub załóg w związku z systemem kwalifikacji do danej konkurencji, nie stosuje się przepisu ust. 1.
3. Jeżeli regulamin zawodów nie rozstrzyga o kolejności miejsc w przedziale miejsc od 5 do 8 w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych albo mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy, stypendium może być przyznane do wysokości jak za zajęcie miejsca 6.
§ 6. 1. Wypłaty stypendium dokonuje właściwy polski związek sportowy ze środków przekazywanych na ten cel przez ministra.
2. Wypłata stypendium następuje do 15 dnia następnego miesiąca po otrzymaniu decyzji ministra.
3. Wypłata stypendium określonego w § 4 ust. 4 pkt 2 następuje każdorazowo po upływie kolejnych 3 miesięcy danego roku.
4. Właściwy polski związek sportowy prowadzi obsługę finansową i jest obowiązany do przechowywania dokumentacji merytorycznej i finansowej związanej z wypłatą stypendiów.
§ 7. Członkowi kadry narodowej, który jest czasowo niezdolny do uprawiania sportu, a niezdolność ta została stwierdzona orzeczeniem wydanym przez lekarza posiadającego kwalifikacje uprawniające do wydania orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, zwanej dalej "ustawą", stypendium może być wypłacane przez okres tej niezdolności, nie dłużej jednak niż przez okres sześciu miesięcy.
§ 8. Członkini kadry narodowej, o której mowa w art. 32 ust. 6 ustawy, przedkłada polskiemu związkowi sportowemu zaświadczenie o niezdolności do uprawiania sportu z powodu ciąży lub dokument potwierdzający urodzenie dziecka.
§ 9. 1. Minister wstrzymuje albo pozbawia stypendium członka kadry narodowej na pisemny wniosek właściwego polskiego związku sportowego albo z własnej inicjatywy.
2. Do wniosku o wstrzymanie wypłaty stypendium należy dołączyć:
1) uzasadnienie wniosku;
2) dokumenty potwierdzające zaniedbanie przez członka kadry narodowej realizacji programu przygotowań do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych albo mistrzostw świata lub mistrzostw Europy;
3) wyjaśnienia członka kadry narodowej albo informację polskiego związku sportowego o odmowie złożenia wyjaśnień;
4) opinię trenera kadry narodowej o okolicznościach uzasadniających wstrzymanie stypendium.
3. Do wniosku o pozbawienie stypendium należy dołączyć:
1) uzasadnienie wniosku;
2) dokumenty potwierdzające nierealizowanie przez członka kadry narodowej programu przygotowań do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych albo mistrzostw świata lub mistrzostw Europy;
3) wyjaśnienia członka kadry narodowej albo informację polskiego związku sportowego o odmowie złożenia wyjaśnień;
4) opinię trenera kadry narodowej o okolicznościach uzasadniających pozbawienie stypendium;
5) dokumenty potwierdzające odmowę udziału członka kadry narodowej w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich lub igrzyskach głuchych albo mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy;
6) orzeczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy - w przypadku utraty zdolności do uprawiania sportu przez okres dłuższy niż 6 miesięcy.
4. Minister z własnej inicjatywy wstrzymuje albo pozbawia stypendium członka kadry narodowej na podstawie danych wymienionych odpowiednio w ust. 2 pkt 2-4 albo ust. 3 pkt 2-6.
§ 10. Do stypendiów przyznawanych za osiągnięcia sportowe uzyskane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.
§ 11. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.3)
______
1) Minister Sportu i Turystyki kieruje działem administracji rządowej - kultura fizyczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Sportu i Turystyki (Dz. U. Nr 248, poz. 1489).
2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2010 r. Nr 151, poz. 1014, z 2011 r. Nr 171, poz. 1016, Nr 185, poz. 1092 i Nr 208, poz. 1240 i 1241 oraz z 2012 r. poz. 490.
3) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Sportu z dnia 20 września 2006 r. w sprawie stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej (Dz. U. Nr 169, poz. 1213 oraz z 2008 r. Nr 17, poz. 109) oraz rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 26 stycznia 2009 r. w sprawie stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej osób niepełnosprawnych i kadry paraolimpijskiej (Dz. U. Nr 17, poz. 95), które tracą moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia na podstawie odpowiednio art. 91 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857 i Nr 151, poz. 1014, z 2011 r. Nr 171, poz. 1016, Nr 185, poz. 1092 i Nr 208, poz. 1240 i 1241 oraz z 2012 r. poz. 490).