POLSCY HUSARZE GOTOWI DO STARTU W WSB
Oficjalna strona ligi WSB przeprowadziła wywiad z Jarosławem Kołkowskim, właścicielem firmy Stand4Them, która sprawuje opiekę menadżerską nad drużyną Hussars Poland. Przypomnijmy, że prowadzeni przez Huberta Migaczewa polscy ''husarze'' już w listopadzie zadebiutują w World Series of Boxing.
- Serdecznie witamy w lidze WSB...
Jarosław Kołkowski: Bardzo dziękuję. Dołączenie do ligi to dla nas wielki honor, jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. To pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój boksu w Polsce. Chcemy udowodnić, że nasz kraj jest ważnym graczem na światowej scenie pięściarskiej.
- Czy może nam Pan przybliżyć znaczenie nazwy Waszej drużyny?
JK: Ta nazwa została wymyślona przez kibiców boksu, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku. Osoba, która wymyśliła nazwę otrzyma rękawice bokserskie podpisane przez wszystkich członków Hussars Poland i zaproszenie na dowolny mecz rozgrywany w naszym kraju. Chcieliśmy, by polscy fani od samego początku uczestniczyli w budowie drużyny. W końcu dla nich - dla Polski - ta drużyna walczy. Naszym obowiązkiem jest wysłuchanie kibiców.
- Jaka myśl stoi za logo Hussars Poland?
''Husarią'' były jednostki kawalerii używane niegdyś w wielu europejskich armiach. Nazwa pochodzi z Węgier. W szesnastym i siedemnastym wieku husarze tworzyli elitę polskiej armii. Ci jeźdźcy w potężnych zbrojach mieli umieszczone na plecach charakterystyczne skrzydła. Byli oni symbolem ówczesnej wielkości Polski. Nasze logo łączy historyczne i bokserskie symbole, by nieść ze sobą silne przesłanie. Bokser umieszczony w logo jest silny i dynamiczny, a zarazem widoczna jest jego technika, pochyla się on na tylnej nodze. To klasyczna pięściarska pozycja. Na plecach ma skrzydła, co przypomina, że bokserzy naszej drużyny są elitą.
- Jak przebiegają przygotowania do ligi?
Intensywnie. Mamy masę pracy do wykonania - selekcję bokserów, zakupienie sprzętu i przygotowanie obiektów treningowych.
- Jaki jest Wasz model rozwoju?
Oczywiście chcemy być najlepsi, choć zdajemy sobie sprawę z siły innych zespołów. Naszym celem jest zatem zdobywanie doświadczenia niezbędnego do osiągania sukcesów na turniejach AIBA. Najważniejszą imprezą są Igrzyska Olimpijskie w Rio. W 2016 roku drużyna powinna się składać z polskich bokserów, którzy będą medalistami mistrzostw Europy i świata.
- Czy w składzie są już jakieś duże nazwiska?
JK: Tak, pozostanie to jednak sekretem aż do konferencji prasowej w październiku, kiedy zaprezentujemy całą drużynę.
- Czy jesteście zainteresowani sprowadzeniem Michała Olasia z powrotem ''do domu''?
JK: Zdradzę, że Michał Olaś jest już w domu i nigdzie się nie wybiera.
- Co trener Hubert Migaczew wniesie do drużyny?
JK: Hubert jest młody, ambitny i pełen pasji. Wspaniale komunikuje się z podopiecznymi. Bokserzy ufają mu i słuchają go, ale Hubert nigdy nie zmienia w pięściarzu jego naturalnego stylu boksowania. Stara się po prostu usprawnić ten styl i wyciągnąć z zawodnika wszystko, co w nim najlepsze.
- W jakich miastach będziecie walczyć?
JK: Jeszcze do końca nie wiemy. Na pewno jednym z nich będzie Warszawa, w tym mieście trenujemy. Myślimy również o Poznaniu, Gdańsku, Koszalinie i Katowicach.
- Jakie są Wasze cele na najbliższy sezon?
JK: Nie chcemy wywierać na drużynie zbyt dużej presji. Bokserzy mają dać z siebie wszystko i zdobyć doświadczenie. Wiemy, że pierwszy sezon jest zawsze trudny. Jeżeli nie dostaniemy się do play-offów, nie uznamy tego za porażkę. W tej chwili chcemy dać kibicom jak najlepsze widowisko.
- Oprócz Waszego debiutu w WSB , Polski Związek Bokserski zaangażował się również w budowę APB (boksu zawodowego pod auspicjami AIBA) w Polsce...
JK: Wbrew pozorom znacznie łatwiejsze będzie zbudowanie w Polsce struktury APB niż WSB. Boks zawodowy ma w naszym kraju wielu kibiców, jest jednym z najpopularniejszych sportów. Zaoferujemy nowy rodzaj tej dyscypliny, pozbawiony problemów z federacjami czy promotorami. Najlepsi będą walczyć z najlepszymi, a rankingi będę uczciwe i przejrzyste. Jestem pewien, że APB odniesie w Polsce wielki sukces.
A jeśli chodzi o Polaków to fajnie by było powiadomić kibuców wcześniej opisać każdego zawodnika występującego w danej wadze tak tylko naprowadzam redakcje :)
Dlaczego szlak? dlatego, że będą tam moi zawodnicy? Zapewniam, że walczymy o to w ringu, a nie poza nim! Chciałbym, żeby było ich najwięcej z mojego klubu ale tak nie będzie więc niech się Pan nie martwi. W wadze 61kg barny pod uwagę jest Damian Wrzesiński i w wadze 85kg Włodzimierz Letr i Michał Gerlecki - narazie to wszystko! reszta ciężko trenuje i walczy o miejsce, sam jestem ciekawy jak to będzie. Co do pytania o juniorów to jak najbardziej się zgadzam, że trzeba zainteresować się tymi nazwiskami bo boksują dobrze i będzie z nich pociecha w przyszłości. Pytanie jednak nie do mnie ;)