GRAND PRIX W PILE
Z przyjemnością informujemy, że znany jest już dokładny program Turnieju Grand Prix Pucharu Polski, który odbędzie w dniach 24-28 sierpnia 2011 roku w Pile. Początkowo Turniej ten miał odbyć się w Opolu, jednak z różnych przyczyn organizacja turnieju została powierzona BKS Bukowina Wałcz. Z racji tego, iż Wałcz będzie w tym roku gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski, konkretną ofertę na organizację turnieju przedstawiono Prezydentowi Piły Panu Piotrowi Głowskiemu, którego entuzjazm i otwartość na działanie w tej sprawie bardzo zbudowały sympatyków pięściarstwa.
Pod koniec czerwca Wice Prezydent Pani Beata Dudzińska podpisała wraz z Wice Prezesem PZB Józefem Sakwą List Intencyjny, na mocy którego Piła podjęła się organizacji tego Turnieju. Głównym organizatorem Turnieju jest MOSiR Piła z Dyrektorem Dariuszem Kubickim, a nad koordynacją przygotowań czuwa Marek Matela Prezes BKS Bukowina Wałcz.
Od poniedziałku funkcjonuje już uzupełniana na bieżąco strona internetowa Turnieju GP pod adresem www.gppila2011.pl. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje m.in. Bokser.org i na naszej stronie będziemy mogli na żywo śledzić to co będzie się działo na ringu w Pile.
Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że Włodarze miasta na czas trwania imprezy organizują wokół hali sportowej tymczasowe miasteczko oraz przedszkole, w którym rodzicie będą mogli zostawić swoje pociechy na czas trwania walk. Organizatorzy planują również rozstawienie telebimu przed halą sportową, aby Ci którym potrzebne było „nawodnienie” organizmu nie przegapili nic z ringu.
Mam nadzieję, że pilska imprez przejdzie do historii jako jedna z lepszych i rozpocznie nową erę w dziejach pilskiego i polskiego boksu – mówi Dariusz Kubicki Dyrektor MOSiR. Będziemy informować na bieżąco o wszystkich działaniach związanych z organizacją turnieju i już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków pięściarstwa do Piły.
DOD
Obejrzałem walkę Dawida Michelusa (ur.16.09.1993) z zawodnikiem Kuby Robeisy Ramirezem (ur.20.12.1993) podczas I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze w 2010 roku. Dawid przegrał minimalnie 3-1. Sami oceńcie jaki poziom reprezentowali wspomniani zawodnicy, wg mnie zbliżony:
http://www.youtube.com/watch?v=GTj4sz14hiM
W tym miejscu pojawiło mi się pytnie? Co dalej z Ramirezem i co z Dawidem?
POSTANOWIŁEM PORÓWNAĆ „DROGĘ ROZWOJU TYCH ZAWODNIKÓW W I YM PÓŁROCZU 2011 ROKU”
CO MI WYSZŁO?
Otóż w biednym kraju Kubański Związek Bokserski zapewnił swojemu zawodnikowi start w następujących silnych turniejach seniorskich:
1. W dniach 9-12 luty 2011 – 55 Bocskai Memorał Węgry, gdzie Ramirez stoczył 3 walki:
Wygrał z Ludovicem Bactoratem z Maritusa ( Tegoroczny Mistrz Afryki) 13-2
Wygrał z Khalidem Yafai ( wicemistrz Europu Moskwa 2010) 5-3
Przegrał w finale z Mishą Alyanem (Mistrz Europy Moskwa 2010) 3-5
2. W dniach 16-19 lutego , a więc niespełna 4 dni później Ramirez występuję na turnieju Strandżaty w Bułgarii, gdzie stacza 3 walki:
Wygrywa 8-0 z zawodnikiem z Armenii Karenem Aylazayanem ( Młodzieżowy Mistrz Europy Szczecin 2009) oraz z Anglikiem Tommy Stubsem 3-2 (Anglik w 2009 r w finale Mistrzostw Unii Europejskiej pokonał Łukasza Maszczyka 15-3) by w finale przegrać z zawodnikiem gospodarzy Alexandrem Alexandrowem 0-2 (zawodnik Bułgarski na ME w Moskwie przegrał minimalnie z Khalidem Yafai )
3. W dniach 25-30 Marzec 2011 Ramirez występuje w Panamerykańskich kwalifikacjach w Wenezueli i toczy tam 4 walki. Wygrywa tam z zawodnikiem Juliano Neto z Brazylii 23-9 oraz z Jose Meza z Ekwadoru 23-9 i Oskarem Negrete z Columbii 19-6 by w finale przegrać 7-11 z Dagoberto Aguerą z Dominikany (rok wcześniej wygrał z nim)
4. W dniach 01-06 czerwca bierze udział w silnym międzynarodowym turnieju Giraldo Cordova Memoriał na Kubie i w pierwszej walce pokonuje Andrew Maloneya (Mistrz Australii i Oceanii )z Australii 26-6 , następnie reprezentanta Szwecji Salomo N’Tuve 27-8 , Santosha Harijana z Indii 7-4 i Jualiano Neto z Brazylii 26-10
ZATEM W OKRESIE OD LUTEGO DO CZERWCA B.R KUBAŃSKI ZWIĄZEK BOKSERSKI ZAPEWNIŁ MU PRZYNAJMNIEJ 14 WALK NA SILNIE OBSADZONYCH MIĘDZYNARODOWYCH TURNIEJACH BOKSERSKICH/
A CO W TYM CZASIE DAWIDOWI MICHELUSOWI ZAPEWNIŁ PZB DLA JEGO KONFRONTACJI W SENIORSKIM BOKSIE?
Otóż zapewnił mu udział w Międzynarodowym Turnieju im. F. Stamma w Warszawie 6-8 kwiecień b.r.
Gdzie Dawid stoczył 3 pojedynki:
Wygrał z Iderkhuu Enkhjargalem z Mongolii oraz Turkiem Gokhanem Guralem i w finale przegrał z Joe Nevinem z Irlandii (brązowy medalista Mistrzostw Świata seniorów w 2009 r) 7-11
Oczywiście każdy z nich boksował na swoich krajowych ringach w własnym kraju. Ramirez miał naprzeciw kadrowiczów KUBY Dawid zawodników polskich na MPS czy Ekstralidze.
Ile pojedynków krajowych w tym czasie stoczył Ramirez dokladnie nie wiem. Dawid w gronie seniorów zapewne z 5-6 .
Pragnę jednak zwrócić uwagę na jedno: SKORO KUBAŃCZYK W TYM SAMYM CZASIE MA STWORZONĄ SZANSĘ ODBYCIA 14 WALK Z SILNYMI ZAWODNIKAMI Z KTÓRYCH PRZEGRAŁ BODJAŻE 3, A DAWID MICHELUS JEDYNIE 3 (WYGRAŁ 2) – TO......TO MAMY TUTAJ ODPOWIEDŹ DLACZEGO JESTESMY DALEKO ZA KUBĄ ..( PRZEZ WRODZONY TAKT NIE WSPOMNĘ ZA KIM JESZCZE JESTESMY W TYLE)
Dlatego mnie osobiście zastanawia co sprawiło, że najzdolniejsi polscy juniorzy np. Jagodziński, Michelus i Szymańśki podobno nie dostaną szansy wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Dublinie (wnioskuje tak po komunikatach na stronach www.pzb.com.pl bodajże nr 42 gdzie na zgrupowanie nie powołuje się wspomianych zawodników, a innych)
Zawodnicy Ci gdyby mieli wystąpić na MŚ seniorów ( przeszło miesiąc później) mieliby super przetarcie. Wzorem niech będzie ten Kubański 17 latek Ramirez, który w ciągu 10 dni toczy 6 walk i to na innym kontynecie)??
Czy w dobie tak niewielkiego „obicia” się na międzynarodowych ringach naszych zawodników warto niweczyć szanse wzbogacenia doświadczeń naszych zawodników (mam na mysli np. tych 3 ), którzy wg mnie powinni wystąpić na M Ś seniorów równiez?
Inna kwestia jaką motywację do wytrenowania medalistów Mistrzostw Świata ma trener w dojrzałym wieku (65 lat), który zdobywał medale olimpijskie za co należą mu się słowa uznania i wieczna chwała. Czy taki trener nawet jeśli nic nie wygra poczuje się gorzej? Nie sądzę-mistrzem czy wicemistrzem olimpijskim pozostanie bowiem do końca życia. Dlatego warto wg mnie inwestować w młodszych trenerów wysyłając ich na rożne zagraniczne szkolenia....
I nie mówcie, że nie ma na to pieniędzy...lepiej pociągnąć rok a dobrze, niż 10 lat byle jak.
Ramirez Robeisy stoczył w dniach 24-30 czerwiec podczas Cuban National Team Championships - Santiago de Cuba - June 24-29 2011
5 walk i:
24 czerwca wygrał z Daimel Rodriguez 24-6
25 czerwca wygrał Ernesto Mesa rsc 1 r.
26 czerwca wygrał z Kelvy Morales 1 r. AB
28 czerwca wygrał z Idilio Reyes 1 r. RSC
29 czerwca wygrał z Barbaro Castillo 2 r AB
...szukam dalej
Gdyby tak było to Michelus pojechałby się otrzaskac na mistrzostwa Europy zamiast Mazika.Oni nie mają nawet koncepcji na jakich zawodników postawic tylko biorą na pałe, że ten był na jednym zgrupowaniu to teraz pojedzie inny zeby bylo sprawiedliwie.
Olimpiada 2012 i tak już jest stracona-nawet frede roach i 5 milionów dolarów budżetu nie pomogą bo kadrę buduje się strategicznie latami.
A to ich pie*rzenie że nie ma sponsorów juz mnie wnerwia.Trenerzy klubowi potrafią znaleśc kasę na wyjazd zawodników na Mistrzostwa Europy młodzików a Rybicki nie?
Sponsora trzeba do siiebie czymś zachęcić a nie pukac od firmy do firmy jak żebrak i pytać czy nie da pan troche grosza.
Jak są zawody nie potrafią poprawnie przyczytać nazwiska zawodnika powiedzieć ile ma walk i jaka to kategoria wagowa i wiekowa.Za to poł godziny witają sie wzajemnie czytają swoje osiągniecia sprzed 30 lat i klaszcą sobie nawzajem.
Jak ktoś ma to sponsorować?Swoimi osiągnieciami sprzed 30 lat chcą przyćmić boksujących chłopaków,oprawa widowiska wyśmienita.
Brak zawodów regionalnych-pierwszych kroków bokserskich chłopaki po 17 lat mają 20 walk stoczonych bo nie am gdzie boksować.
Brak podstaw boksu w szkole.Najlepszy sposób na znalezienie talentów to wprowadzenie podstaw boksu w szkole podstawowej na w-f.Nie chodzi o lanie sie po głowie ciosy an sucho zabawy na lewą ręke w wieku 12 lat już dobrze widać talent do tej dyscyypliny koordynacje ruchową, najlepszych zachęcac do wizyty w klubie.
W Polsce to niestety też niemożliwe bo zaraz jakieś walnięte mamusie pisałyby skargi, że na w-f jest bandyckie pranie się po głowie, że to nieodpowiedni sport nawet w podstawach, ze po co uczyc sie bic itp.
Fakycznie nie rozumiem po co na takie ME seniorów nie jechał mICHELUS Szymański Łęgowski (zakładam, że skonczył 17 lat) czy Jagodziński który mieliby szansę się obić. Tym bardziej, że taki Michelus potrafił już wygrac na światowej impreziez z aktualnym wicemistrzem świata z Mongolii.
A teraz czytam, ze wiekszość z tego najzdolniejszego w ostatnich latach narybyku nie jedzie na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, gdzie będą także boksowac zawodnicy, ktorzy z powodzeniem startują w grupie seniorow ( np. Irlandczyk Ward (18 latek) Mistrz Europy Seniorów.
Wspominane było o tym Robeisy Ramirezie (w grudniu skonczy 18 lat) Nie wiem jak to zrobili, ale ten zawodnik juz rok temu w listopadzie (11-13) w Skopje wygrał turniej Golden_Gong zy w lipcu 2010 w silnym turnieju President Cup w Astanie.
Ale cóż róbcie tak dalej:zamiast dać szanse chłopakom obić sie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy ( w Dublinie 21-28 sierpnia)by miesiac później 22 wrzesien-10 październik odbywają sie w Baku Mistrzostwa Świata Seniorów)wystapili obici startowo-to znowu zapewni im sie 2-3 waki z maruderami na jakimś Grand Prix, gdzie czesto przyjezdzaja autentyczni amatorzy (ale szacun za pasje i serce dla nich), którzy traktują poboksowanie jako realaks po pracy za biurkiem lub 8-u godzinach stania przy taśmie w fabryce.
eh szkoda słow bo od razu mam zepsuty dzień po lekturze tych wpisów: choć sie z nimi zgadzam. Musicie zrobic walne w PZB i wszystko pozmieniac. Przeciez władzą w PZB są tak naprawde kluby, a nie garstka prezesów z innej epoki.
41,5 kg Cezary Burak przegrał z zawodnikiem z Armeni
54 kg Sebastaina Wiktorzak uległ przy remisie 4:4 małymi pkt 9:8 zawodnikowi z Azerbejdżanu
56 kg Cezary Banucha przegrał 6:4 z zawodnikiem z Ukrainy
62 kg Eryk Giermak wygrał 4:2 z nadzieją gospodarzy H. Baysangurow tracąc pkt za ostrzeżenie.
W dniu dzisiejszym wychowanka Jarosława Przygody z klubu Garda Chojna czeka koleiny trudny sprawdzian w półfinale zmierzy się z zawodnikiem z Ukrainy.
Zasadnicza różnica pomiędzy nami, a zawodnikami z Kuby jest taka, że u Kubańczyków wiek biologiczny (czyli w uproszczeniu stopień rozwoju organizmu) jest około 2-3 lat do przodu. Kubańczyk w wieku 17 lat może toczyć mnóstwo walk bo jego organizm regeneruje się zdecydowanie szybciej niż u naszego 17 latka.
Sam start w ME ma dwa aspekty - jeden jak najbardziej słuszny konfrontacja z dobrymi zawodnikami i tu w pełni popieram wcześniejsze wpisy, ale także drugi, a mianowicie jeśli szczyt formy Jagodzińskiego, Michelusa i Szymańskiego ma przypaść na MŚ to podczas ME będą jeszcze ociężali, a w przypadku ewentualnych porażek ucierpi na tym ich psychika, która chyba będziemy zgodni, jest bardzo ważnym elementem przed startem w MŚ...
W większości współczesnych krajów prawną granicą dorosłości jest 18 lat. Wyjątkami to:
Samoa Amerykańskie, Uzbekistan (14 lat)
Iran (15 lat)
Malta (16 lat)
Holandia (16 lat)
Indonezja (17 lat)
Korea Południowa (19 lat)
Japonia (20 lat)
Arabia Saudyjska (21 lat)
Stany Zjednoczone (w zależności od stanów, w większości z nich od 21)
Kanada (w zależności od prowincji i terytoriów, w niektórych jest 18 lub 19 rok życia, ale z większości są od 19 lat)
Wielka Brytania (18 lat, ale w Szkocji od 16)
Poza tym w takim razie: bazuję na informacji od Stanleya123 skoro Wictor Pietrov zawodnik ukraiński rocznik 1996 ma stoczone ponad 100 pojedynków w wieku 15 lat, to kiedy on je stoczył? zaczał je staczać w kołysce? czy w ciagu ostatnich 3-4 lat..
A jaka jest różnica w rozwoju biologicznym Ukrainca(być moze nawet ma polskie korzenie)a zawodnika z Warszawy czy Szczecina?
Suma sumarum! Wspomniani młodzieżowcy przy tzw dobrym prowadzeniu są nie tylko w stanie złapać formę 1 raz w roku, ale praktycznie osiągać szczyt kilka razy w roku..
W większości współczesnych krajów prawną granicą dorosłości jest 18 lat. Wyjątkami to:
Samoa Amerykańskie, Uzbekistan (14 lat)
Iran (15 lat)
Malta (16 lat)
Holandia (16 lat)
Indonezja (17 lat)
Korea Południowa (19 lat)
Japonia (20 lat)
Arabia Saudyjska (21 lat)
Stany Zjednoczone (w zależności od stanów, w większości z nich od 21)
Kanada (w zależności od prowincji i terytoriów, w niektórych jest 18 lub 19 rok życia, ale z większości są od 19 lat)
Wielka Brytania (18 lat, ale w Szkocji od 16)
Poza tym w takim razie: bazuję na informacji od Stanleya123 skoro Wictor Pietrov zawodnik ukraiński rocznik 1996 ma stoczone ponad 100 pojedynków w wieku 15 lat, to kiedy on je stoczył? zaczał je staczać w kołysce? czy w ciagu ostatnich 3-4 lat..
A jaka jest różnica w rozwoju biologicznym Ukrainca(być moze nawet ma polskie korzenie)a zawodnika z Warszawy czy Szczecina?
Suma sumarum! Wspomniani młodzieżowcy przy tzw dobrym prowadzeniu są nie tylko w stanie złapać formę 1 raz w roku, ale praktycznie osiągać szczyt kilka razy w roku..