RANKING POLSKICH AMATORÓW 2009

Zamierzaliśmy, wzorem nieistniejącego od kilku lat Boksera, sklasyfikować po 10. pięściarzy w każdej kategorii. Niestety, zawodnicy poniżej 5. pozycji znacznie odbiegają osiągnięciami od czołówki; gdyby więc się zdecydować, aby uwzględnić ich w rankingu, należałoby brać pod uwagę jedynie ich... udział w zawodach, co przecież nie miałoby sensu. Zdajemy sobie sprawę, iż ten, jak wszystkie inne rankingi, będzie budzić emocje, niezadowolenie części zawodników i ich trenerów czy lokalnych działaczy; zapewniamy jednak, iż dołożyliśmy wszelkich starań, aby klasyfikacja była rzetelnym odzwierciedleniem aktualnej sytuacji i osiągnięć w 2009 roku. W kilku przypadkach zawodnik, który wygrał bezpośrednią konfrontację znajduje się niżej niż jego pokonany rywal; jednak w przekroju całego roku odnosił mniej sukcesów i to zadecydowało o niższej pozycji w rankingu.

W rozwinięciu ranking polskich pięściarzy- amatorów za 2009 r.

Waga 48 kg
1.    Łukasz Maszczyk (1984)- Gwardia Warszawa
2.    Piort Gudel (1990)- Cristal Białystok
3.    Artur Majer (1991)- Gwardia Wrocław
4.    Paweł Nowak (1992)- Olimp Szczecin
5.    Krystian Pawlikowski (1990)- Zagłębie Konin
Waga 51 kg
1.    Rafał Kaczor (1982)- PKB Poznań
2.    Dominik Polak (1992)- SSS Bokser Strzegom
3.    Dawid Knade (1990)- PKB Poznań
4.    Stanisław Karpisiewicz (1990)- GOKSiR Brzeziny
5.    Mateusz Rubczewski (1989)- Zagłębie Konin
Waga 54 kg
1.    Rajnchold Bromboszcz (1990)- 06 Kleofas Katowice
2.    Kamil Łaszczyk (1991)- Gwardia Wrocław
3.    Krzysztof Rogowski (1980)- PKB Poznań
4.    Paweł Czajka (1990)- Kontra Elbląg
5.    Paweł Juszczyk (1984)- Hetman Białystok
Waga 57 kg
1.    Michał Chudecki (1986)- PKB Poznań
2.    Mateusz Mazik (1989)- RMKS Rybnik
3.    Kamil Młodziński (1990) - Jawor Team Jaworzno
4.    Marek Jędrzejewski (1989)- KS Damnica
5.    Mateusz Kostecki (1991)- Górnik Wieliczka
Waga 60 kg
1.    Michał Syrowatka (1988)- Mazur Ełk
2.    Krystian Sielawa (1991)- Hetman Białystok
3.    Michał Żeromiński (1987)- Radomiak Radom
4.    Andrzej Liczyk (1977)- Hetman Białystok
5.    Damian Wrzesiński (1987) - PKB Poznań
Waga 64 kg
1.    Marcin Łęgowski (1982)- Hetman Białystok
2.    Kamil Gardzielik (1992)- Zagłębie Konin
3.    Tomasz Mazur (1988)- PKB Poznań
4.    Ireneusz Zakrzewski (1992)- Power Boks Jelenia Góra
5.    Krzysztof Ciereszko (1987) - Tygrys Elbląg
Waga 69 kg
1.    Kamil Szeremeta (1989)- Hetman Białystok
2.    Maciej Sulęcki (1989)- Gwardia Warszawa
3.    Krzysztof Chudecki (1982)- PKB Poznań
4.    Igor Jakubowski (1992)- Zagłębie Konin
5.    Piotr Sielawa (1985)- Hetman Białystok
Waga 75 kg
1.    Robert Świerzbiński (1982)- Hetman Białystok
2.    Maciej Adamiak (1986)- PKB Poznań
3.    Adam Kośmider (1991)- Tygrys Elbląg
4.    Dariusz Sęk (1986)- Pałac Młodzieży Tarnów
5.    Michał Łoniewski (1989)- Kontra Elbląg
Waga 81 kg
1.    Cezary Samełko (1992) - Mazur Ełk
2.    Krzysztof Sadłoń (1984)- SSS Bokser Strzegom
3.    Damian Kośmider (1986)- Tygrys Elbląg
4.    Mirosław Nowosada (1978)- Hetman Białystok
5.    Włodzimierz Letr(1987)- PKB Poznań
Waga 91 kg
1.    Krzysztof Zimnoch (1983)- Hetman Bialystok
2.    Tomasz Duszak (1989)- Junior Boks Poznań
3.    Michał Świątkowski (1991)- 06 Kleofas Katowice
4-5 Marcin Madaj (1987) - Start Włocławek i Łukasz Zygmunt (1982)- Polonia Świdnica
Waga + 91 kg
1.    Mateusz Malujda (1982)- Gwardia Wrocław
2.    Marcin Rekowski- Jerzyk (1978)- PKB Poznań
3.    Michał Towarnicki (1983)- Skorpion Szczecin
4.    Marcin Siwy- (1991)- Start Częstochowa
5.    Marcin Brzeski (1989)- Budowlani Płońsk       

Waga 48 kg- Łukasz Maszczyk
Zawodnik warszawskiej Gwardii nie miał jeszcze w tym roku rywala, któryby zagroził jego pozycji, ale w przyszłym- kto wie; Piotr Gudel (Cristal Białystok) ma zaledwie 19 lat,  a za sobą spore osiągnięcia: wicemistrzostwo Polski w gronie seniorów, złoty medal młodzieżowych mistrzostw kraju, drugie miejsce w międzynarodowym turnieju im. Feliksa Stamma, zwycięstwo w jednym z turniejów Grand Prix.
Wrócę jeszcze do Maszczyka, bo nie sposób pominąć jego wyników: kolejny tytuł mistrza Polski, zwycięstwo w turnieju Złote Rękawice w Rzeszowie, półfinał Pucharu Świata, srebrny medal mistrzostw Unii Europejskiej, wygrał turniej we Francji. Pewien niedosyt budzi tylko ćwierćfinał w najwyższej rangi imprezie- mistrzostwach świata w Mediolanie. Miejmy nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie medal mistrzostw Europy, choć łatwo nie będzie; Rosjanie przed własną publicznością- w Moskwie- będą wyjątkowo groźnymi rywalami.
Paweł Nowak (Olimp Szczecin) wygrał Czarne Diamenty i wraz z Arturem Majerem z Gwardii Wrocław zajęli 3 miejsca w turnieju im. Ryszarda Redo; klasyfikację wagi papierowej zamyka młodzieżowy mistrz Polski- Krystian Pawlikowski z Zagłębia Konin.


Waga 51 kg- Rafał Kaczor

Kaczor reprezentował w kończącym się roku barwy zarówno SSS Bokser Strzegom oraz PKB Poznań. Wygrał w tym roku trzy liczące się imprezy: mistrzostwa Polski, turniej im. Feliksa Stamma i finałowe zawody Grand Prix. Pewnie wygrałby więcej, gdyby... chciał, bo tak naprawdę nikt chyba nie wie, jaki jest sportowy cel Rafała; śmiem twierdzić, że nie wie również jego strzegomski trener i ojciec zarazem- Zenon Kaczor. A czy on sam wie? Wprawdzie jest ciągle liderem wagi muszej, ale tuż za nim klubowy kolega Dominik Polak, który ma przede wszystkim tę zaletę, że jest o całą dekadę młodszy. Dominik zwyciężył w turnieju Czarne Diamenty, zajął 2. miejsce w turnieju im. Ryszarda Redo.
Dawid Knade (PKB Poznań) nie startował zbyt wiele, ale sięgnął po srebro w mistrzostwach Polski, co daje mu wysoką, trzecią pozycję. Na miejscu 4. Stanisław Karpisiewicz, przedstawiciel GOKSiR Brzeziny, zdobywca brązowego medalu MP seniorów, a na piątym Mateusz Rubczewski z Zagłębia Konin- wicemistrz młodzieżowych mistrzostw Polski.


Waga 54 kg- Rajnchold Bromboszcz
Według wielu fachowców Rajnchold jest najbardziej utalentowanym pięściarzem ostatnich lat; zawodnik katowickiego Kleofasa zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów, wygrał rywalizację wśród młodzieżowców, zajął 3. miejsce w turnieju im. Feliksa Stamma; w półfinale uległ Rosjaninowi Dalkhajewowi. I należałoby się tylko cieszyć, gdyby nie fakt, że Bromboszcz nie jest do końca przekonany, czy chce... zajmować się boksem. Według pogłosek przebywa w Anglii, szuka pracy. Jeśli znajdzie zrezygnuje z pięściarstwa. Jest podobno i drugie dno- natury wychowawczej. Czy kierownictwo klubu nie ma nic sobie do zarzucenia? Widać, że nie tylko w Górniku Wieliczka (Artur Szpilka), którego władze nie potrafiły uchronić młodego zawodnika od konfliktów z prawem, sprawy wychowawcze nie idą w parze ze  sportowym wyszkoleniem.
Pozycję tuż za Bromboszczem zajmuje Kamil Łaszczyk. Bokser Gwardii Wrocław ma dopiero 18 lat; zajął 3. miejsce w turnieju im. Ryszarda Redo, wygrał Czarne Diamenty, jeden z turniejów Grand Prix, no i zdobył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy: najpierw wygrał z Mołdawianinem Galagotą; w drugiej walce pokonał Irlandczyka McComba, w ćwierćfinale zwyciężył Turka Memisa; nie przebrnął półfinału- przegrał z Azerem Isajewem. W 2012, roku olimpijskim będzie miał 21 lat, i- miejmy nadzieję- za sobą udane kwalifikacje olimpijskie.
Trzecie miejsce przypadło w udziale ringowemu weteranowi, Krzysztofowi Rogowskiemu (PKB). Zawodnikowi, z którym wiązano spore nadzieje. Dziś ma 29 lat, a więc marzenia o wielkich osiągnięciu legły w gruzach. Szkoda. Krzysztof zdobył drugie miejsce w mistrzostwach Polski, zajął 3. miejsce w turnieju im. Feliksa Stamma, wygrał jeden turniej Grand Prix.
Kolejną lokatę zajął Paweł Czajka (Kontra Elbląg), młodzieżowy wicemistrz Polski, a ostatnią w wadze koguciej Paweł Juszczyk z białostockiego Hetmana. Pięściarz, którego największym tegorocznym sukcesem był ćwierćfinał MP seniorów, Złote Rękawice w Rzeszowie oraz zwycięstwo w jednym turnieju GP.


Waga 57 kg- Michał Chudecki

To nie był zły rok dla Chudeckiego (PKB); wygrał mistrzostwa Polski, turniej im. Feliksa Stamma, zdobył brązowy medal mistrzostw Unii Europejskiej oraz zawodów w Debreczynie, zajął 2. miejsce w Gongu Skopie, dwukrotnie zwyciężał Grand Prix, wygrał Złote Rękawice w Rzeszowie. Mimo 23. lat jest pięściarzem doświadczonym, ze sporymi szansami na olimpijskie kwalifikacje.
Za nim o trzy lata młodszy Mateusz Mazik z RMKS Rybnik- wicemistrz Polski seniorów, również drugi w kategorii młodzieżowców, trzeci w turnieju im. Feliksa Stamma. Trzecie miejsce dla Kamila Młodzińskiego (Jawor Team Jaworzno), zdobywcy złotego medalu młodzieżowych mistrzostw Polski ( w wadze lekkiej) i brązowego w grupie seniorów. Na czwartym miejscu również brązowy medalista MP seniorów i mistrz Polski młodzieżowców Marek Jędrzejewski (KS Damnica). O wyższej pozycji Młodzińskiego zadecydowało 2. miejsce w turnieju Grand Prix. Piąty w rankingu wagi piórkowej to Mateusz Kostecki (Górnik Wieliczka), 3. w turnieju im. Ryszarda Redo i zwycięzca Czarnych Diamentów. Kostecki wystąpił w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Szczecinie; pokonał Rosjanina Alima Gadzijewa, przegrał Turkiem Ali Bunyaminem.


Waga 60 kg- Michał Syrowatka
Bokser ełckiego Mazura wywalczył mistrzostwo Polski, zajął 3. miejsce w turnieju im. Feliksa Stamma, dwukrotnie 2. w Grand Prix, wygrał mecz międzypaństwowy z rywalem z Kataru. Sukcesy nie rzucają na kolana, miejmy nadzieję, że 2010 będzie rokiem większych osiągnięć Michała.
Udany sezon, za sprawą młodzieżowych mistrzostw Europy, miał Krystian Sielawa (Hetman Białystok). W pierwszej walce turnieju zwyciężył Gruzina Kotuę, w drugiej pokonał Duńczyka Kassema, w kolejnej Aidarowa z Ukrainy. W półfinale przegrał z Białorusinem Ramancewiczem. To dobry prognostyk na przyszłość, Krystian ma 18 lat i spore szanse na stałe miejsce w reprezentacji- w perspektywie igrzysk olimpijskich- Londyn 2012.
Trzeci w klasyfikacji, Michał Żeromiński (Radomiak Radom) zajął dopiero 3. miejsce w seniorskich mistrzostwach Polski, dotarł do finału turnieju im. Feliksa Stamma, wygrał Karpackie Złote Rękawice.
Rutynowany pięściarz Hetmana Białystok, Andrzej Liczyk zbliża się powoli do końca kariery; w finale mistrzostw Polski uległ o ponad 10 lat młodszemu Syrowatce, ale wygrał dwukrotnie imprezę z cyklu Grand Prix, co zapewniło mu miejsce w rankingu 2009.
Damian Wrzesiński (PKB Poznań) zdobył brąz w mistrzostwach Polski, wygrał finałowy turniej Grand Prix i to sprawiło, iż został sklasyfikowany wśród najlepszych pięściarzy wagi lekkiej.


Waga 64 kg- Marcin Łęgowski
Pięściarz Hetmana Białystok ma już 27. lat, ale ciągle jest ?nie do zdarcia?- na krajowym ringu; zdobył mistrzostwo kraju, wygrał trzy turnieje Grand Prix, w meczu międzypaństwowym pokonał reprezentanta Kataru,
Nie wykorzystał swojej szansy podczas mediolańskich mistrzostw świata, odniósł zaledwie jedno zwycięstwo podczas mistrzostw Unii Europejskiej. Coraz częściej trener Łakomiec wypróbowuje zawodników młodszych, z perspektywami na stałe miejsce w reprezentacji..
Takim niewątpliwie jest Kamil Gardzielik. Pięściarz Zagłębia Konin z powodzeniem wystąpił w młodzieżowych mistrzostwach Europy: pokonał  Dolinasa ze Słowacji i Walijczyka Evansa; w półfinale przegrał z Anglikiem Heffronem. Ponadto zajął 3. miejsce w turnieju im. Ryszarda Redo, wygrał turniej im. Michała Szczepana i Czarne Diamenty. To dla 17. latka bardzo dobra rekomendacja.
Na miejscu trzecim uplasował się Tomasz Mazur z warszawskiej Gwardii. Również młody,  bo 21. letni sportowiec zdobył młodzieżowe mistrzostwo Polski, brązowy medal w championacie seniorów, zajął 3. miejsce w turnieju im. Feliksa Stamma.
Tuż za nim kolejny potencjalny  kandydat do reprezentacji, 17. letni dziś Ireneusz Zakrzewski (Power Boks Jelenia Góra)- zwycięzca turnieju im. Ryszarda Redo, zawodów im. Michała Szczepana, drugi w Czarnych Diamentach.
Piąte miejsce w wadze lekkopółśredniej zajmuje Krzysztof Ciereszko. Pięściarz elbląskiego Tygrysa jest aktualny wicemistrzem Polski seniorów oraz zwycięzcą finałowego turnieju Grand Prix.


Waga 69 kg- Kamil Szeremeta
Piątka wagi półśredniej to mieszanka rutyny z młodością. Na pierwszym miejscu dwudziestolatek Szeremeta (Hetman Białystok); mistrz Polski seniorów oraz champion kraju w gronie młodzieżowców, zwycięzca turnieju Grand Prix, zdobywca Złotych Rękawic w Rzeszowie.
Drugi w rankingu, Maciej Sulęcki, pięściarz Gwardii Warszawa- trzecia lokata w seniorskich mistrzostwach Polski, drugi wśród młodzieżowców, znów trzeci w turnieju im. Feliksa Stamma, zwycięzca pojedynku w meczu międzypaństwowym z Katarem. Osiągnięcia takie sobie, co nie jest dobrym prognostykiem, jeśli chodzi o wagę półśrednią.
Zdziwienie może budzić dopiero trzecie miejsce najstarszego w tej grupie, wicemistrza Polski seniorów- Krzysztofa Chudeckiego. Zawodnik Poznańskiego Klubu Bokserskiego po prostu zbyt rzadko startował, aby ewentualnymi zwycięstwami uzyskać wyższą pozycję.
Czwarty- Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) odniósł zwycięstwo w turnieju im. Ryszarda Redo, wygrał zawody im. Michała Szczepana. Ma dopiero 17 lat.
Piotr Sielawa (Hetman Białystok) nie może mieć pretensji o piąte miejsce; osiągnął zaledwie ćwierćfinał MPS, wygrał dwa turnieje Grand Prix, w tym jeden finałowy. I tyle.


Waga 75 kg- Robert Świerzbiński

Przedstawiciel Hetmana jeszcze przewodzi stawce pięściarzy wagi średniej, ale jego pozycja zdaje się być zagrożona. Zresztą on sam nie zamierz z młodszymi rywalami konkurować, bardziej zainteresowany jest występami w gronie zawodowców. W bieżącym roku Świerzbiński zdobył tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zwyciężył w rozgrywkach Grand Prix.
Na drugim miejscu Maciej Adamiak (PKB), brązowy medalista mistrzostw Polski, zwycięzca dwóch turniejów Grand Prix, w tym turnieju finałowego.
Najmłodszy w rankingu tej kategorii, 18. letni Adam Kośmider (Tygrys Elbląg) znalazł się na trzeciej pozycji- dzięki zwycięstwu w turnieju im. Ryszarda Redo.
Dariusz Sęk z tarnowskiego Pałacu Młodzieży zdobył tytuł wicemistrza Polski i... przeszedł do grupy zawodowców. Stąd dopiero czwarte miejsce wagi średniej.
Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) to tegoroczny młodzieżowy mistrz Polski, zdobywca Karpackich Złotych Rękawic. Wystarczy? Musi!


Waga 81 kg- Cezary Samełko
Pięściarz Mazura Ełk to rewelacja tegorocznego sezonu: przede wszystkim młodzieżowy wicemistrz Europy. W drodze do finału pokonał reprezentanta Szwecji, Omara Yusufa, Ukraińca Mamitko, Okosuna z Niemiec; w finale przegrał z Titszenką (Rosja). Szczeciński sukces uzupełnił zwycięstwami w turniejach: im. Ryszarda Redo, im. Michała Szczepana; wygrał Czarne Diamenty. Ma zaledwie 17 lat.
Na drugiej pozycji znacznie, bo aż o osiem lat starszy Krzysztof Sadłoń. Zawodnik Boksera Strzegom zajął 2. miejsce w mistrzostwach Polski oraz tę samą pozycję w turnieju im. Feliksa Stamma; zwyciężył w meczu Polska- Katar.
Weteran polskich ringów, Mirosław Nowosada (Hetman Białystok) więcej czasu poświęcił zajęciom na uczelni niż na ringu i to sprawiło, że sam tytuł mistrza Polski nie wystarczył na zajęcie wyższej pozycji. Ale fakt, iż Nowosada skutecznie realizuje ambitne, pozasportowe plany, również cieszy.
Piąte miejsce wśród przedstawicieli wagi półciężkiej zajmuje Włodzimierz Letr; trener kadry Stanisław Łakomiec wiąże z nim duże nadzieje, jego zdaniem zawodnik PKB ma olbrzymie szanse na sukcesy na arenie międzynarodowej.


Waga 91 kg- Krzysztof Zimnoch
Na krajowym ringu niepokonany, mistrz Polski, kilkakrotny zwycięzca Grand Prix. Wygrał również turniej im. Feliksa Stamma, zwyciężył w meczu międzypaństwowym Polska- Katar, zajął drugie miejsce w zawodach w Kownie. Pięściarz Hetmana mógłby osiągnąć więcej gdyby chciał. Gdyby wiedział dokąd zmierza. Pożegnał się z reprezentacją Polski, coraz częściej mówi się, iż ostatnie lata kariery pięściarskiej poświęcić zawodowstwu. Ale ma juz 28 lat, trochę za dużo, aby myśleć o sukcesach w gronie profesjonałów. Chyba, że liczy jedynie na kasę. Ale i w tej kwestii może się rozczarować.
Nieco ożywienia w kategorii ciężkiej wnosi Tomasz Duszak z poznańskiego Junior Boksu, zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski, wygrał Złote Rękawice, podczas ?dorosłych? mistrzostw kraju uległ dopiero w finale- Zimnochowi. To- jak na dwudziestolatka- nie najgorzej.
Kolejny na liście Michał Świątkowski zajął 3. miejsce w turnieju im. Ryszarda Redo, wygrał Czarne Diamenty.
Miejsce czwarte i piąte zajmują Marcin Madaj (Start Włocławek) i Łukasz Zygmunt (Polonia Świdnica)- brązowi medaliści mistrzostw Polski.


Waga + 91- Mateusz Malujda
Zarówno lider klasyfikacji- Malujda (Gwardia Wrocław), jak i drugi w tabeli- Marcin Rekowski- Jerzyk (PKB) mają za sobą lata rozwoju i szanse na zagraniczne, z prawdziwego zdarzenia sukcesy. Malujda zdobył tytuł mistrza Polski, Rekowski został wicemistrzem. Mateusz wygrał 3 turnieje GP, Marcin zajął pierwsze miejsce w Tampere, był drugi w Gongu Skopie. I to są sukcesy na ich miarę, więcej raczej nie należy się spodziewać.
Michał Towarnicki (Skorpion Szczecin) zdobył w MP brązowy medal, zajął drugie miejsce w turnieju im. F. Stamma. Ma 26 lat, czy można oczekiwać, że zaskoczy jakimś pozytywnym rezultatem?
Miejsca: czwarte i piąte to zawodnicy młodzi, może więc oni- Marcin Siwy (Start Częstochowa) i jego imiennik Brzeski- sprawią nam jakąś miłą niespodziankę- za kilka lat gdy okrzepną. Gwoli ścisłości: Siwy zajął trzecie miejsce w turnieju Ryszarda Redo, wygrał Czarne Diamenty; Brzeski zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski.
Czy wyniki rankingu na niespełna trzy lata przed igrzyskami olimpijskimi dają jakąś nadzieję, iż w Londynie pojawią się polscy pięściarze, nie mówiąc nawet o roli, jaką mieliby tam odegrać? Optymistyczny jest dziś jedynie fakt, iż ponad połowa sklasyfikowanych to zawodnicy bardzo młodzi, nie przekraczający 20. roku życia. Jeśli więc są jakieś szanse, to zabrzmiał już ostatni dzwonek, aby wspólnie- trenerzy kadry ze szkoleniowcami klubowymi- wziąć się do ostrej, solidnej pracy, zapewnić zawodnikom perspektywicznym przyzwoite warunki przygotowań, zadbać o ich finansowe zabezpieczenie.

Więcej informacji na

www.eboks.net.pl


Opracowanie: Krzysztof Kraśnicki

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Szkodniqq
Data: 02-01-2010 14:27:39 
Małe pytanko tak z ciekawosci :) Czy jest na tej liscie któryś z userów? Bo jak wiadomo pare czy może parunastu userów trenują szermierkę na pięsci :-)
 Autor komentarza: Bigmazi
Data: 02-01-2010 18:17:24 
"Na miejscu trzecim uplasował się Tomasz Mazur z warszawskiej Gwardii. Również młody, bo 21. letni sportowiec"

1. PKB Poznań a nie Gwardia Warszawa
2. Rocznik 1989 a nie 1988
 Autor komentarza: iron
Data: 03-01-2010 13:23:14 
Fajnie że w końcu na tej stronie ruszony został trochę szerzej temat boksu amatorskiego. Jeśli chodzi o 3 ostatnie kategorie wagowe to wprowadził bym małe zmiany otóż w 81 liderem jest Samełko, który nie ma chyba żadnego poważniejszego startu w seniorach więc to trochę dziwne. Brakuje kilku moim zdaniem Włodzimierza Letera, który radził sobie bardzo dobrze w GP tak jak i Kośmidra. W kategori 91 kg raczej powinien zostać sklasyfikowany Marcin Siwy, który na ważniejsze zawody MP czy ME robił wagę.
 Autor komentarza: atom
Data: 03-01-2010 15:51:33 
DO -irona-SAMEŁKO ma dopiero 17 lat i siłą rzeczy nie jest jeszcze seniorem- co za ta głupia aluzja
 Autor komentarza: iron
Data: 03-01-2010 23:09:47 
No właśnie więc dlaczego jest sklasyfikowany na miejscu nmr. 1 w polsce w seniorach skoro nie startował wśrud nich.Nie żebym coś do niego miał tylko trochę to moim zdaniem dziwne. Tak swoją drogą z tego co mi wiadomo zawodnik w wieku 17 lat za przyzwoleniem może startować w zawodach seniorskich.
 Autor komentarza: bokser111
Data: 05-01-2010 15:04:50 
Nie róbcie jaj, po co w klasyfikacji tacy zawodnicy jak np.48 kg Pawlikowski stoczył 2 pokazówki a na MMP medal bez walki.Podobnie Rubczewski,Knade , Kaprysiewicz. Startują tylko w MP bo w tych wagach mają medal bez walki
 Autor komentarza: atom
Data: 06-01-2010 21:23:55 
A dlaczego to Siwy ma być na pierwszym miejscu -za robienie wagi nikt nie daje medali - pod koniec roku przeszedł do seniorów .Ogólnie nie popisał się wieloma sukcesami.Po za tym to nie jest ranking seniorów tylko wszystkich aktualnych amatorów :wielu seniorów nie ma takich osiągnięć jak młodsze roczniki.Różnica wieku daje do myślenia!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.