LEGENDY RINGU- CZĘŚĆ II, LATA 1926- 1928
W sprzedaży ukazała się druga część unikatowej publikacji na temat historii polskiego boksu autorstwa znakomitego eksperta, kronikarza Polskiego Związku Bokserskiego, Krzysztofa Kraśnickiego pt. "Legendy Ringu". Tym razem kronika opisuje okres od 1926 do 1928 roku.
ZAMÓW "LEGENDU RINGU" JUŻ TERAZ >>
Lata 1926 - 1928 to czasy, kiedy polskie pięściarstwo wyrasta z wieku niemowlęcego, zyskuje nowe, olbrzymie rzesze sympatyków. Z twórczym entuzjazmem organizowane są, w dużych miastach i miasteczkach. Ówczesne inicjatywy, jak chociażby "Pierwszy Krok Bokserski" idea równych szans- zawodów dla ringowych debiutantów, przetrwały całe dziesięciolecia.
Mecze bokserskie ogląda po kilka tysięcy widzów; tworzy się silna krajowa czołówka, z Poznaniem i Śląskiem w rolach głównych. Historyczny, inauguracyjny występ polskiej reprezentacji- przeciwko mocnej Austrii- kończy się bezdyskusyjnym zwycięstwem naszej ekipy. Polacy, wprawdzie jeszcze bez sukcesów, ale i bez kompromitacji, biorą udział w mistrzostwach Europy w Berlinie oraz w amsterdamskich igrzyskach olimpijskich. W tym czasie pięściarze z polskim rodowodem odnoszą cenne zwycięstwa na zawodowych ringach Ameryki, awansują do światowej czołówki, sięgają po najcenniejsze trofea.
Pięściarskiego bakcyla połknęli również sportowi dziennikarze tamtych lat. I oni są autorami ringowych wydarzeń; zafascynowani boksem, w sposób barwny i z osobistym zaangażowaniem opisują wszystko, co dzieje się w świecie twardych pięści. O czym przekonacie się sami czytając drugą część e-booka "Kroniki Polskiego Boksu- Legendy Ringu- lata 1926- 1928".